Több mint kétezer látogatót fogadott a PPKE az idei Educatio Kiállításon

2022.01.19.

Előre elkészített tájékoztató anyagok, játékok és meglepetések várták az egyetemválasztó fiatalokat, akik egymás után tették fel kérdéseiket. Tapasztalataink szerint közülük egyre többen próbáltak meg célirányosan tájékozódni és begyűjteni a számukra fontos információkat. Míg a korábbi években jellemzően csak a végzősök vettek részt az Educatio-n, idén már nagyon sok 9., 10., és 11. osztályos diákkal is találkoztunk. A középiskolai fakultációválasztásra érzékelhetően egyre többen készülnek tudatosan. Örvendetes, hogy azok aránya is növekedést mutat, akiket a Pázmány katolikus jellege, az ebből fakadó értékek és lehetőségek vonzanak.

A karok által indított középiskolásoknak szóló programok – mint például a magyar és történelem felkészítő – egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. A Jog- és Államtudományi Kar Gradus et Facultatem hallgatói szervezete például érettségi felkészítő tábort szervez ennek a korosztálynak hogy aki a jogi pálya felé indul, az már az első lépések során biztos alapokra tehessen szert. A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Pázmány Gimi+ programja szintén igencsak sikeres. Az Educatio három napjában sok olyan középiskolással találkozunk, akik éppen egy ennek keretében tartott előadáson ismerték meg a Pázmány kínálatát. (A program keretében a kar munkatársai és aktív hallgatói látogatnak el egykori középiskolájukba és mesélnek részletesen a pázmányos életről.)

A Pázmány stand kétségkívül egyik legizgalmasabb pontját sokak számára az Információs Technológiai és Bionikai Kar munkatársai által kihelyezett bionikai robotkar jelentette. Az ide érkezők bepillanthattak a molekuláris bionika és mérnöki alapszak világába is. Az utóbbival kapcsolatban a látogatók többnyire konkrét kérdéseket is hoztak magukkal, amelyek többnyire a ponthatárokkal, az itt tanulható tárgyakkal és az ide vezető úttal voltak kapcsolatosak. A Hittudományi Kar iránt érdeklődők is szép számmal érkeztek. Őket leginkább a katolikus közösségszervező képzés érdekelte, de a katolikus és teológus képzés is népszerű volt.

Amikor középiskolásokkal találkozunk, fontos számunkra, hogy a pályaválasztás folyamatában, életük egyik legnagyobb döntésében minél jobban segítsük őket. Ezért a Pázmány standon életpálya tanácsadással is készültünk, ahol az érdeklődők néhány tesztkérdésen és egy ahhoz kapcsolódó beszélgetésen keresztül tisztább képet kaphattak önmagukról, illetve arról, hogy milyen irányba, milyen képzések felé érdemes leginkább elindulniuk.

Az idei rendezvény hibrid formában került megrendezésre, így akik valamilyen oknál fogva nem tudtak személyesen részt venni, az online térben erre kialakított chat-szobákban tehették fel kédéseiket.

Várunk minden érdeklődőt a kari nyílt napokon! Részletek itt!