Újabb sikeres esemény egyetemi kutatóközpontunk társszervezésében

2021.02.01.
Jelentős nemzetközi érdeklődéssel zajlott a teológia és a biztonságtudomány kapcsolatát vizsgáló intézmények szerepével foglalkozó, angol nyelvű, online kerekasztal-beszélgetés.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szent II. János Pál Pápa Kutatóközpont „Az igazságos háborútól a béke kultúrájáig" elnevezésű kutatócsoportja és a Nemzeti Közszolgalati Egyetem „Vallás és biztonság" kutatócsoportja 2021. január 28-án 16 órai kezdettel a teológia és a biztonságtudomány kapcsolatát vizsgáló intézmények szerepével foglalkozó, angol nyelvű kerekasztal-beszélgetést rendezett.

A nagy érdeklődést vonzó online eseményt Padányi József mk. vezérőrnagy az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar egyetemi tanára nyitotta meg és Frivaldszky János, a Szent II. János Pál Pápa Kutatóintézet vezetője zárta. A résztvevők a világ vezető intézményeit képviselték, úgy mint Pierce S. Corden - Center for Security Studies (CSS) Georgetown, a Szentszék ENSZ képviseletének fegyverzetcsökkentési tanácsadója, Heinz Gerhard Justenhoven - Institute for Theology and Peace, Hamburg, a Freiburgi Egyetem teológia professzora, Michael Kessler - Berkley Center for Religion, Peace, and World Affairs, a Georgetown Egyetem jogászprofesszora és az alkalom szervezője, a kutatócsoport vezetője, Ujházi Lóránd atya.

A Kutatóközpont elmúlt időszakban rögzített, utólag visszanézhető eseményei ezen az oldalon érhetők el.

Események

21.
2025. júl.
JAK
Jogászi eskütétel és diplomaátadók (jogász, igig, MBA)
Díszterem
08.
2025. szept.
PPKE
Veni Sancte - 2025/2026-os akadémiai év
09.
2025. szept.
JAK
A plébániára vonatkozó egyházfegyelem fejlődése
Szent II. János Pál pápa terem (Díszterem)
További események
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe