PPKE részvétel a Diaszpóra Konferencián

2024.10.24.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem munkatársai 2024 október 20-án, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Külhoni Magyar Lelkészi Szolgálata által szervezett Diaszpóra Konferencián vettek részt. A rendezvény a budapesti D50 Rendezvényközpontban került megrendezésre, és számos résztvevőt köszöntött a világ minden tájáról.

Egyetemünkről Dr. Tamássy Bence, a Központi Külügyi Osztály vezetője és Hógenburg Tamás, a Bölcsészettudományi Kar Nemzetközi Kapcsolatok Iroda Oosztályvezetője vett részt a rendezvényen, akik bemutatták a PPKE-t, az Egyetem nemzetközi kapcsolatait, valamint beszéltek a Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogramról is. Ez az ösztöndíj lehetőséget biztosít a magyar származású, diaszpórában élő hallgatók számára, hogy Magyarországon folytassák felsőoktatási tanulmányaikat. A program bemutatása nagyon pozitív fogadtatásban részesült a közönség részéről.

13.
2024. nov.