Együttműködési megállapodás az Ankarai Egyetemmel

2015.05.06.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) rektora, Dr. Szuromi Szabolcs DSc. 2015. május 5 és 7 között hivatalos látogatást tett az Ankara University-n, Dr. Erkan Ibis rektornál, majd több fakultáson. A két egyetem vezetői közötti együttműködési területeket egyeztető tárgyalásokon jelen volt Dr. Tüske László, az OSZK főigazgatója és Dr. Kincses-Nagy Éva, a török egyetem hungarológiai tanszékének munkatársa. Az együttműködési keretszerződés ratifikálásán túl a delegáció meglátogatta a Teológiai Fakultást, amelyen a vallásközi párbeszéd területén történő kutatási együttműködésről állapodtak meg a felek, amely a PPKE szervezetében a Nostra Aetate Intézet keretébe kerülhet beillesztésre. A Bölcsészettudományi Karon különös hangsúlyt kapott a PPKE Régészeti Tanszékének bemutatása, a középkori régészet és művészettörténet területe, valamint mindebbe az Ankarai Egyetem hallgatóinak bevonása, beleértve a nyári esztergomi régészeti gyakorlatokon történő részvételt. A Jogtudományi Karon a nemzetközi jog és az összehasonlító jog területén történő együttműködés mellett kiemelt együttműködésként merült fel a környezetjogi kutatás és képzés. Ezen a téren, a tengerjog témájában, alapított nemrég új intézetet a török egyetem, amely önálló együttműködésben MA szintű képzéssé fejleszthető a PPKE Jog- és Államtudományi Kar egyedülálló környezetjogi oktatási és kutatási programjával összekapcsolva. A PPKE rektora budapesti látogatásra hívta Dr. Erkan Ibis rektor urat és Dr. Ilhan Karasubasi urat a PPKE alapításának 380. évfordulójára rendezett ünnepségekre, amit a meghívottak elfogadtak.