Protézisek, orvosi eszközök, neurális technológiák – emberek millióinak az életminőségére lehet hatással az info-bionika

2026.02.12.

Iparági elemzések szerint a globális bionika piac mérete 2025-ben 8,2 milliárd dollár, ami 2033-ra akár 17,5 milliárd dollárra duzzadhat. Ebben a folyamatban, kiemelten fontosak azok a szakemberek, akik a biológiai rendszereket és a mérnöki folyamatokat egyaránt értik. Ebben Magyarország szakértelme és egyetemi képzése úttörő a 2000-es évek óta. 

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán foglalkozunk a biológia mérnöki művelésével, ami, az emberig eljuttatható fejlesztésekben is testet ölt. Kutatásainkat nemzetközi együttműködésekben is láthatóvá tudjuk tenni. Óráimon arra törekszem, hogy a hallgatókat a klinikai valósággal is megismertessem. Mivel egyre inkább szükséges mérnöki szempontokat is érvényesíteni a mindennapi orvoslásban, fontos, hogy az orvosok és mérnökök megtanulják egymás munkamenetét, gondolkodását – emeli ki Hillier Dániel, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Kar egyetemi adjunktusa, a HUN-REN TTK Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézete Látás Rendszerszintű Neurobiológiája Kutatócsoportjának vezetője.

A teljes beszámoló a linkre kattintva olvasható.

pharmaonline.hu – 2026. február 12., csütörtök | 05:34

Események

16.
2026. máj.
BTK
Kari TDK
Danubianum
16.
2026. máj.
PPKE
Katolikus Ifjúsági Találkozó - Nagymaros
16.
2026. máj.
BTK
Spanyoltanárok Továbbképzési Napja
Danubianum 502
19.
2026. máj.
PPKE
Dies Academicus egyetemi napok
28.
2026. máj.
JAK
Intellectual Property and the European Union - Trends and Perspectives
Szent II. János Pál pápa terem (Díszterem)
31.
2026. máj.
ITK
Erasmus+ szakmai gyakorlat jelentkezési határidő
További események
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe