Tárgy neve: A germanisztika interdiszciplináris megközelítésben
Tárgy kódja: BBNGE17700
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: német
Felelős szervezeti egység: Közép-Európa Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Berzeviczy Klára

A tantárgy középpontjában a nagy történelmi, eszme- és művészettörténeti korszakok ill. a rokon területek közötti összefüggések állnak, különös tekintettel a legfontosabb korszakspecifikus jelenségekre ill. azok legjelentősebb képviselőire és hordozóira, valamint a paradigmaváltásokra. Cél a további germanisztikai tanulmányok interdiszciplináris megalapozása. A hallgatók különféle korszakokhoz kötődő egy-egy téma (pl. irodalmi mű és zene, irodalmi mű és történelem, irodalmi mű és művészettörténet, stb.) kidolgozása által nyernek mélyebb betekintést az interdiszciplináris munkába.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom:

Caduff, Corina: Die Literarisierung von Musik und bildender Kunst um 1800. München: Wilhelm

Fink, 2003. ISBN: 978-3-7705-3763-1

Diehr, Achim: Literatur und Musik im Mittelalter. Eine Einführung. Berlin: Erich Schmidt Verlag, 2004. ISBN: 978-3-503-07916-2

Glaser, Hermann: Kleine deutsche Kulturgeschichte. Frankfurt a.M.: Fischer, 2004. ISBN: 978-3-596-15730-3

Ajánlott irodalom:

Geyer, Helen u. Wolfgang Osthoff (Hgg.): Schiller und die Musik. Köln, Weimar, Wien: Böhlau, 2007. ISBN: 9783412227067

Klotz, Heinrich u Warnke, Martin: Geschichte der deutschen Kunst. 3 Bde. München: Beck 1998-2000.

anglisztika BMNB-IAN mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK
anglisztika BANB-IAN alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali angol 6 félév BTK
germanisztika [német] BANB-XGE alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév BTK
nemzetközi program BNNX-XNP Nemzetközi program képzése Nappali angol 1 félév BTK