Tárgy neve: Bevezetés az angol nyelv történetébe
Tárgy kódja: BBLAN11500
Óraszám: N: 0/0/0, L: 10/0/0
Az oktatás nyelve: angol
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Angol-Amerikai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Cser András

A kurzus során a hallgatók megismerkednek az angol nyelv történetének alapjaival, azaz az angol nyelv szűkebb és távolabbi rokonságával és eredetével, beleértve az indoeurópai és germán alapnyelv főbb jellemzőit, illetve az ó-, közép- és korai újangol nyelv legfontosabb sajátosságaival. Emellett a diákok a történeti nyelvészet alapfogalmait és legfontosabb módszereit is megismerik. Az elvárható kompetenciákba a fent említett témakörök ismeretén túl beletartozik az alapvető adatelemzési készség is (pl. különböző korszakokból származó angol szövegek felismerése).

A 3-5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, oldalak, ISBN)

Kötelező irodalom:

BARBER, Charles, BEAL, Joan C., SHAW,

an style="mso-spacerun: yes"> Philip A., The English language : a historical introduction, Cambridge, Cambridge University Press, 2009, ISBN 978-0-521-67001-2

Ajánlott irodalom:

CSER András, An outline of the history of the English language, Piliscsaba, PPKE, 2003, ISBN 963-9296-74-0

SMITH, Jeremy J., Essentials of early English, London, Routledge, 1999, ISBN 0-415-18743-5

anglisztika BALB-AAN alapképzés (BA/BSc/BProf) Levelező magyar 6 félév BTK
részismeret megszerzésére irányuló képzés BRLX-XRI Részismeret Levelező magyar 2 félév BTK