Tárgy neve: Bevezetés az irodalomba: prózaolvasó szeminárium
Tárgy kódja: BBLTI18800
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/10/0
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Dr. Tárnok Attila Gyula

Az egyetemet elvégző, tanító szakos hallgató számára az egyik legfontosabb (ha nem az egyetlen) mód a megszerzett nyelvismeret szinten tartására az olvasás lesz, ezért a bevezető szintű, angol nyelvű irodalomtanítás fő célja a felkészítés az önálló olvasásra. A fokozatosan egyre nehezebb és terjedelmesebb autentikus szövegek ezt a nyelvi készségfejlesztést szolgálják oly módon, hogy segítik a hallgatót átlépni azt a küszöböt, amely a haladó szintű, de nyelvtanulók számára adaptált szövegek és az anyanyelvi befogadó számára szánt szövegek között van, valamint közelítik a hallgatót a kivonatok olvasásától a könyv-terjedelmű művek olvasásáig. Követelmények: aktív órai részvétel, az olvasmányok önálló, otthoni feldolgozása, órai röpdolgozatok.

List of the most important 2–5 pieces of required and recommended literature (lecture notes, handbooks) with bibliographical details (author, title, edition information (or specific pages), ISBN)

John Steinbeck: Of Mice and Men. Harmondsworth: Penguin 1992. ISBN: 0-14-018829-0., vagy Ernest Hemingway: The Old Man and the Sea. London: Arrow, 1993. ISBN: 0-09-990840-9., vagy J. D. Salinger: The Catcher in the Rye. Harmondsworth Penguin, 1992. ISBN: 0-14-023750-x., vagy Bernard Malamud: The Assistant. New York: Farrar, Straus and Giroux, 2003. ISBN: 0374504849.

Nincs megjeleníthető adat