Tárgy neve: Biblióterápia szakdolgozat
Tárgy kódja: BT-BTM-8820
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/0/0
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős szervezeti egység: Klasszikus és Újlatin Nyelvek Intézete
Tárgyfelelős oktató: Ádám Anikó

A szakdolgozat olyan szintetizáló elméleti elemzésen vagy innovatív alkotómunkán alapuló szakmai kérdés vagy problémakör megoldása, mellyel a hallgató tanúsítja, hogy tájékozott témájának szakirodalmában, önállóan képes a tanult ismeretanyag szintetizálására és alkotó alkalmazására.

Minimális terjedelmi követelmény: 50 gépelt oldal (egy oldal: 2000 leütés).

A szakdolgozat nyelve magyar.

A szakdolgozat formai követelményeit az egyetem a képzés ideje alatt megadja

a hallgatóknak, az aktuális szabályoknak megfelelően.

A szakdolgozat speciális követelményei:

A hallgatók a képzés egy húsz irodalmi művet tartalmazó listát készítenek, azoknak a műveknek a jegyzékét, amelyekhez személyes pozitív olvasói élményük fűződik.

A szövegeket alapos, sokoldalú elemzés (irodalomtörténeti, irodalomelméleti, lélektani és biblioterápiás szakmai elemzés) kíséri. A szakdolgozatnak ezt is tartalmaznia kell.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

Rendelkezik egy adott szakterülethez kapcsolódó általános és szakspecifikus elméleti és gyakorlati ismeretekkel. Az elméleti és gyakorlati tudása rendszerbe szerveződik. Ismeri szakterülete fő elméleteinek ismeretszerzési és problémamegoldási módszereit. Rendelkezik a biblioterápia hosszú távú és magas szintű műveléséhez szükséges gyakorlati módszerekkel és eszközökkel kapcsolatos biztos ismeretekkel. Ismeri anyanyelven a szakterület szakmai szókincsét.

biblioterápia BSLB-XBTM szakirányú továbbképzés Levelező magyar 4 félév BTK