Tárgy neve: Digitális kultúra az oktatásban
Tárgy kódja: BBNTI20800
Óraszám: N: 0/1/0, L: 0/0/0
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Homor Lajos

Számítógéppel segített oktatás, interaktív oktatóprogramok, az interaktív tábla használata. Multimédia és internet: oktatóprogramok készítése és használata. A HTML állományok szerkezete, létrehozásukra alkalmas programok. Oktatási HTML állományok létrehozása, mentése, lejátszásuk böngésző programmal. Iskolai témát feldolgozó, prezentációs anyag szerkesztése.  Interaktív multimédiás oktatóprogram szerkesztése és mentése. Feladatlapok készítése, használata multimédiakészítő programmal. Taneszköz-piacon forgalmazott oktató programok.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom

Milyenek az internet-korszak pedagógusai? http://www.ofi.hu/tudastar/iskola-informatika/milyenek-internet

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

pl.:

a)    Tudása

Ismerje az interaktív tábla adta lehetőségeket és azokat megfelelően alkalmazza. Tudjon interaktív feladatokat létrehozni, prezentációt készíteni, interaktív multimédiás programokat használni.

b)    Képességei

Legyen képes alkalmazni az oktatásszervezés legalapvetőbb számítógépes eljárásait; számítógép és egyéb oktatástechnikai eszközök oktatási folyamatban való alkalmazásának eljárásait, módszereit az elemi informatikai ismeretek átadásához szükséges nevelési-oktatási módszertani eljárásokat a számítógép és perifériáinak valamint az operációs rendszerek biztos kezelésén túlmenően, a csoportos ismeretközvetítés számítógépes eljárásainak alkalmazására.

Nincs megjeleníthető adat