Tárgy neve: Egészségnevelés és környezeti nevelés az óvodában
Tárgy kódja: BBLOP01000
Óraszám: N: 0/0/0, L: 10/0/0
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Kissné Csorba Erika

A hallgató ismerje meg az emberi szervezet felépítését és működését a sejtektől a szervrendszerekig. Ismertetni a gyermeki szervezet fejlődésére jellemző specifikumokat, és az ebből adódó életmódbeli eltéréseket és szükségleteket. A hallgató megismertetése az egészségmegőrzés egyéni, társadalmi és intézményes biztosításának lehetőségeivel és módjaival. Az egészség mint komplex fogalom, a pozitív egészség fogalmának értelmezése. Az életmód alapvető kérdéseinek megvilágítása, és az aktuálisan felvetődő kérdések megválaszolása. Alapvető elsősegély-nyújtási és járványtani ismeretek elsajátíttatása és begyakorlása.

Olyan környezettudat kialakítása, amely felkészíti a hallgatókat a környezettel való tudatos együttélésre, a környezetbarát életvitelre, és annak közvetítésére.

Kötelező irodalom:

DONÁTH Tibor, Anatómia – élettan, Budapest, Medicina, ISBN 978-963-226-132-4

BARABÁS Katalin (szerk.), Egészségfejlesztés: alapismeretek pedagógusok számára, Budapest, Medicina, 2006, ISBN 963-226-034-0

PÁPAI Tibor, Elsősegélynyújtás, Budapest, Műszaki, 2010, ISBN 978-963-16-6051-7

LÜKŐ István, Környezetpedagógia: bevezetés a környezeti nevelés pedagógiai és társadalmi kérdéseibe, Budapest, Nemzeti Tankönyvkiadó, 2003, ISBN 963-19-3376-8

óvodapedagógus BALP-VOP alapképzés (BA/BSc/BProf) Levelező magyar 6 félév BTK
óvodapedagógus [nemzetiségi óvodapedagógus (német)] BALP-XOPN alapképzés (BA/BSc/BProf) Levelező magyar 6 félév BTK