Tárgy neve: Európa Késő-középkori története (1000-1500) szem
Az oktatás nyelve: angol
Felelős szervezeti egység: Történettudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Beaudoen Lee Andre

Ez a szeminárium a hozzá tartozó előadás narratíváját fogja felépíteni számos forrás vizsgálatával, amik formálták a késő középkort. A kurzus ezeket a forrásokat számos témakörben vizsgálja, ideértve a nemet és a vallást, a kulturális termelést, a városok és egyetemek fejlődését, az antik múlttal, valamint a keleti keresztény és iszlám világgal való kapcsolattartást.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom:

Patrick Geary, Readings in Medieval History, (Toronto: University of Toronto Press, 2016).

Barbara Rosenwein, Reading the Middle Ages: Sources from Europe Byzantioum and the Islamic World, (Toronto: University Press, 2014).

Jonathon Harris, Byzantium and the Crusades, Bloomsbury Academic, 2014)

Jonathon Phillips, The Fourth Crusade and the Capture of Constantinople, (New York: Penguin, 2005).

Chretien de Troyes, The Complete Romances of Chretien de Troyes, Bloomington: Indiana University Press, 1991).

Ajánlott irodalom:

Colin McEvedy, The New Penguin Atlas of Ancient History, (New York: Penguin, 2003).

The Penguin Historical Atlas of The Medieval World, (New York: Penguin, 2005).

Christopher Tyerman. God's War: A New History of the Crusades. Cambridge, Mass., 2006.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

tudása
- A középkori nyugati szövegalkotás kulcsfontosságú mintáinak megértése a 10-15. század között
- A középkori európai történelem fő témáinak megértése a 10-15. század között.

képességei
- Történelmi készségek fejlesztése: Kritikai olvasás, Forráskritika

Lehetőség a nyugati középkori történelem releváns témáinak megvitatására.

Képesség a késő középkori hagyományos történelmi narratívák értelmezésére, a korszak és forrásainak tematikus megértése révén.

anglisztika BMNB-IAN mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK
anglisztika BANB-IAN alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali angol 6 félév BTK
nemzetközi program BNNX-XNP Nemzetközi program képzése Nappali angol 1 félév BTK
nemzetközi tanulmányok BMNT-INT mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK