Tárgy neve: Francia gazdasági és jogi szaknyelv
Tárgy kódja: BBNUF00400
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Felelős szervezeti egység: Klasszikus és Újlatin Nyelvek Intézete
Tárgyfelelős oktató: Dr. Kiss Kornélia

A hallgatók megismerkednek a funkcionális francia nyelv azon kifejezéseivel és szerkezeteivel, melyeket a gazdasági és jogi szakanyagokban olvashatnak, a rádióban és a televízióban hallhatnak. Elsajátítják a gazdasági-üzleti levelezés legfontosabb szabályait, megtanulnak francia nyelven önéletrajzot írni, kísérőlevelet szerkeszteni, pályázatokat készíteni. Specifikus szókincsük bővül a mindennapi gazdasági tranzakciókban használt szavakkal és kifejezésekkel. Megismerik a Francia Köztársaság intézményrendszerének működését, a bírói hatalmi ág szervezeti és működési alapvelveit, valamint az Európai Unió és az Emberi Jogok Európai Bíróságának működését.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Jean-François Bocquillon & Martine Mariage : Introduction au droit. L’essentiel en fiches. Paris: Dunod, 2014. ISBN 9782100715978

Michel Soignet, Le français juridique : Droit, administration, affaires, Paris, Hachette, 2003, 127 old., ISBN 13: 978-2011552006

Claude Le Goff, Le nouveau French for Business, Le français des Affaires, Les Editions Didier, Paris, 2000, 191 old., ISBN 9782278044085

<

p class="MsoNormal" style="font-family:Calibri;margin-left:2px;text-align:left;">Claire, Humann, Introduction au droit. Paris : Ellipses, 160 old., ISBN 13: 978-2729874582

Simone Oudot – David L.Gobert, La France, Culture, Economie, Commerce, Houghton Mifflin Company – Waveland Press, 1992, 193 oldal, ISBN 0395344867

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

a)    tudása

- Átlátja az adott újlatin nyelvhez tartozó szövegek és kulturális jelenségek befogadásának bevett eljárásait, az értelmezés szakmailag elfogadott kontextusait.

- Összefüggéseiben értelmezi a romanisztika alapszak munkavállalással, vállalkozással kapcsolatos szabályait, előírásait.

b)    képességei

- Az adott újlatin nyelvhez és kultúrához kapcsolódóan kiválasztja és alkalmazza a szakmai problémának megfelelő nyelvészeti, irodalomtudományi vagy kultúratudományi módszert.

- Adott munkahely szakmai elvárásainak megfelelően összetett feladatokat is elvégez vagy irányít.

Nincs megjeleníthető adat