Tárgy neve: Keleti népek kultúrtörténete 1.
Tárgy kódja: BBNKN01800
Óraszám: N: 2/0/0, L: 0/0/0
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Klasszikus és Újlatin Nyelvek Intézete
Tárgyfelelős oktató: Dobos Károly Dániel

A tárgy a mai arab értékrendszer iszlám vallási beágyazottságát tárgyalja a mindennapi élet, a politika és művészetek (irodalom, film) vizsgálatával.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Korán – A Korán világa. Ford. Simon Róbert, 4. kiadás. Helikon Kiadó, Budapest 2004.

W. Montgomary Watt and Richard Bell, Introduction to the Qur’an. Edinburgh University Press, Edinburgh 1994. (több kiadás)

Muhammad Qasim Zaman, Modern Islamic Thought in a Radical Age. Religious Authority and Internal Criticism. Cambridge University Press, Cambridge 2012.

Modern Islamic Authority and Social Change, Volume 1,

e="font-family:'PT Sans';font-size:11pt;font-style:italic;font-weight:bold;">Evolving Debates in Muslim Majority Countries, Ed. Masooda Bano, Edinburgh 2018. Volume 2, Evolving Debates in the West. Ed. Masooda Bano, Edinburgh 2018.

Shaping Global Islamic Discourses. The Role of al-Azhar, al-Medina and al-Mustafa. Ed. Masooda Bano and Keiko Sakurai. Edinburgh University Press, Edinburgh 2015.

Islam and Modernity. The Key Issues and Debates. Ed. Muhammad Khalid Masud, Armando Salvatore, Martin van Bruinessen. AUC, Kairó 2009.

Richard Jacquemond, Conscience of the Nation. Writers, State, and Society in Modern Egypt. AUC Kairó 2008.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

pl.:

a)    tudása

-- Ismeri a mai arab értékrendszer iszlám vallási beágyazottságát.

b)    képességei

- Képes átlátni az egyes ideológiák és társadalmi jelenségek súlyát és jelentőségét.

-……..

Nincs megjeleníthető adat