Tárgy neve: Klasszikus arab nyelvtan 1.
Tárgy kódja: BBNKA40100
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Felelős szervezeti egység: Klasszikus és Újlatin Nyelvek Intézete
Tárgyfelelős oktató: Dobos Károly Dániel

A tanegység célja a klasszikus arab nyelv grammatikai rendszerének elsajátítása, a megadott tankönyv (Tritton, Arabic) első felének feldolgozása alapján. A tanegység a 4. félévben folytatódik és lezárja a tankönyvet. Ezt követően a középkori arab próza szöveggyűjtemény válogatott anyagainak olvasásával válik teljessé az arab nyelvi képzés az 5. és a 6. félév során. A végzett diák alkalmas lesz középkori arab szövegek olvasására és feldolgozására szótár segítségével.

A 3-5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása biblio­gráfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, oldalak, ISBN)

Kötelező irodalom:

TRITTON , Arthur Stanley, Teach yourself Arabic, London, St. Paul's House, 197

0, ISBN 0-340-05771-8, (több kiadás)

Ajánlott irodalom:

Wright, W., A Grammar of the Arabic language, New York, Dover publications, 2005, ISBN 0-486-44129-6 (több kiadás)

BRÜNNOW , Rudolf-Ernst, FISCHER , August (szerk.), Arabische Chrestomathie aus Prosaschriftstellern. Leipzig, Verlag Enzyklopädie, 1960, (több kiadás)

WEHR,  Hans, MILTON  COWAN,  J., A dictionary of modern written Arabic, Wiesbaden, Harrassowitz, 1971, ISBN 3-447-01325-7, (több kiadás)

FISCHER, Wolfdietrich, A grammar of classical Arabic, New Haven, London, Yale University Press, 2002, ISBN 0-300-08437-4

keleti nyelvek és kultúrák [arab] BANB-XKA alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév BTK