Tárgy neve: Multimédiás eszközök a nyelvórán
Tárgy kódja: BONRO00300
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: olasz
Felelős szervezeti egység: Klasszikus és Újlatin Nyelvek Intézete
Tárgyfelelős oktató: Polákovits Nándor

A tárgy célja: A nyelvtanítás folyamatosan megújuló és bővülő eszköztárának, az IKT eszközöknek  (TV, videó, számítógép, internet, CD-ROM stb.) megismerése, a használatukban rejlő lehetőségek tudatosítása. A tárgy felkészít a digitális tananyagok kezelésére, ismerteti forrásaikat. Képessé tesz a tanítási-fejlesztési céloknak megfelelő tartalmak kiválasztására, rendszerezésére, szerkesztésére, a tanulók információs-kommunikációs technikákkal végzett osztálytermi vagy azon kívüli önálló munkájának irányítására. A tárgy képessé tesz az új kommunikációs-információs technológiák hatékony osztálytermi alkalmazására.

A tárgy tematikája

-            A mozgókép használatának funkciói az olasztanításban (motiválás, autentikus nyelvi és vizuális anyag biztosítása, a verbális és nem verbális kommunikáció kapcsolata)

-            A szociolingvisztikai, a szociokulturális és stratégiai kompetenciák fejlesztése a nyelvoktatásban

-            Az olasz kultúra és civilizáció hatékony bemutatása