Tárgy neve: Múzeumi projektmenedzsment és dokumentáció
Tárgy kódja: BMLTÖ18300M
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/10/0
Felelős szervezeti egység: Történettudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Szuromi Kristóf

A projektmenedzsment alapjainak megismertetése, és szerepének bemutatása a múzeumi munkában. Hogyan készül egy kiállítás ideális esetben? Hogyan készül a valóságban? Milyen szempontoknak kellene érvényesülniük a létrehozás során? Az elméleti képzés mellett gyakorlati alkalmat is biztosítanánk a képzésen résztvevőknek egy-egy időszaki kiállításban folytatott munkára.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodal

om:

Dr. Garaj Erika: Projektmendzsment. EDUTUS Főiskola, 2012.

Kenéz A. (szerk.): Menedzsment a kultúrában. Esettanulmányok. Tatabánya, 2004

Magyari Beck I.: Kulturális marketing és kreatológia. Budapest 2006

Ajánlott irodalom:

Kevin Moore (ed): Management in museums (New research in museum studies 7). London, 1999

John M.A.Thompson (ed.): Manual of curatorship: a guide to museum practice. Oxford, 1992

történelem BMLB-XTÖ mesterképzés (MA/MSc) Levelező magyar 4 félév BTK