Tárgy neve: Nyelvfejlesztés: Tudományos és pedagógiai nyelvi készségek 1.
Tárgy kódja: BONAT00500
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: angol
Felelős szervezeti egység: Angol-Amerikai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Tóth Zsuzsanna

Ez a tudományos angolt tanító szaknyelvi nyelvgyakorlat-kurzus tartalmában a nyelvpedagógiára fókuszál. Céljai: 1. a hallgatók prezentációs készségének fejlesztése, 2. tudományos szókincsük bővítése, 3. tudományos íráskészségük fejlesztésének támogatása. (Az utóbbi tekintetében a hangsúly a szövegstrukturáláson, a hossz- és stílusmódosításon, és a citáción és hivatkozáson lesz.) Két prezentáció, három szókincs-teszt és egy nyelvpedagógiai témájú tanulmány (4-5.000 szó) megírása adja a kurzus keretét. A hallgatók járjanak órára, legyenek aktívak, készítsék el a házi feladatokat, tanulják meg a kifejezéseket, tartsák meg a prezentációkat, és írják meg a tanulmányt. Az értékelés alapja az órai aktivitás, a három szókincs-teszt, az egyik prezentáció és a tanulmány.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom:

McCarthy, Michael – Felicity O’Dell (2008): Academic vocabulary in use. Cambridge: Cambridge University Press.

Ajánlott irodalom:

Csölle Anita – Kormos Judit (2000). A brief guide to academic writing. Budapest: Műszaki Könyvkiadó.

Deane, Mary (2010). Inside track: Academic research, writing and referencing. Harlow: Pearson.

Gillet, Andy, Angela Hammond and Mary Martala (2009). Successful academic writing. Harlow: Pearson Longman.

Tankó Gyula (2011) Professional writing: The academic context. Budapest: Eötvös University Press.

osztatlan tanári képzés BONP-XTA11 osztatlan képzés Nappali magyar 11 félév BTK
osztatlan tanári képzés BONP-XTA10 osztatlan képzés Nappali magyar 10 félév BTK