Tárgy neve: Örmény irodalomtörténet 1. (5-18. századig)
Tárgy kódja: BBNTÖ03100A
Óraszám: N: 2/0/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: angol
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Történettudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Jallatyan Karen

A kurzus bevezetést nyújt az örmény irodalomba, bemutatva annak főbb áramlatait, típusait és műveit az örmény ABC ötödik századi megalkotásától és átvételétől a 18. századig, melynek során nyomon követi az örmény irodalom középkori és kora újkori átalakulását. A kurzus során prózai műveket, verseket, dalokat, krónikákat, imákat, valamint teológiai és filozófiai műveket vizsgálunk, melyeket a tárgyalt művek sajátos és egymással összefüggő szocio-kulturális kontextusukban elemzünk.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom:

The Heritage of Armenian Literature, Volume I From the Oral Tradition to the Golden Age, Volume II, From the Sixth to the Eighteenth Century, eds. Agop J. Hacikyan, Gabriel Basmajian, Edward S. Franchuk, Nourhan Ouzounian, Wayne State University Press, 1999, 2002 (specific sections to the selected)

Ajánlott irodalom:

Nichanian, Marc. Ages et usages de la langue arménienne, Editions Entente, Paris, 1989 (drawing from specific sections)

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

tudása

- a hallgatók megtanulják az örmény irodalom főbb jellemzőit és szocio-ku

lturális összefüggéseit az 5. századi kezdetektől a 18. századig.

képességei

a hallgatók megértik az örmény irodalom kialakulásának folyamatát és képesek lesznek elemezni az örmény irodalom főbb jellemzőit a szocio-kulturális kontextus változásainak tükrében.

anglisztika BANB-IAN alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali angol 6 félév BTK
anglisztika BMNB-IAN mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK
nemzetközi program BNNX-XNP Nemzetközi program képzése Nappali angol 1 félév BTK
nemzetközi tanulmányok BMNT-INT mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK