Tárgy neve: Örmény irodalomtörténet 2 (19. századtól napjainkig)
Tárgy kódja: BBNTÖ03700A
Óraszám: N: 2/0/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: angol
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Történettudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Jallatyan Karen

A kurzus alapos bevezetést nyújt az örmény irodalomba, bemutatva annak fő áramlatait, stílusait és munkáit a 19. századtól napjainkig, a modernitás érkezésével és a keleti és nyugati örmény irodalom, valamint az örmény diaszpóra irodalmi irányzatainak kialakulásával. E célból novellákat, regényeket, verseket, színdarabokat és filozófiai értekezéseket fog elemezni, sajátos és összekapcsolódó szocio-kulturális kontextusaikban.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező:

The Heritage of Armenian Literature, Volume III From the Eighteenth Century to Modern Times, eds. Agop J. Hacikyan, Gabriel Basmajian, Edward S. Franchuk, Nourhan Ouzounian, Wayne State University Press, 2005 (specific sections to the selected)

Deviation: Anthology of Contemporary Armenian Literature. ed. Vahan Ishkhanyan, Inknagir Grakan Akumb, 2008

Ajánlott:

Nichanian, Marc. Ages et usages de la langue arménienne, Editions Entente, Paris, 1989 (drawing from specific sections)

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

tudása

-A hallgató ismeri az örmény irodalom szocio-kulturális jellegzetességeit a 18. századtól napjainkig.

:p>

képességei

-Megérti és elemzi az örmény irodalom fő elemeit a maga változatos és változó kontextusaiban a 18. századtól napjainkig.

anglisztika BANB-IAN alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali angol 6 félév BTK
anglisztika BMNB-IAN mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK
nemzetközi program BNNX-XNP Nemzetközi program képzése Nappali angol 1 félév BTK
nemzetközi tanulmányok BMNT-INT mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK