Tárgy neve: The prisoner’s legal status and the prison situation in Hungary
Tárgy kódja: JOBJ40RXA0
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/2/0
Az oktatás nyelve: angol, magyar
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: JÁK Büntető Anyagi, Eljárási és Végrehajtási Jogi Tanszék
Tárgyfelelős oktató: Dr. Bory Noémi

A fogvatartottak jogi helyzete és a börtönviszonyok Magyarországon

Oktatás célja:

Oktatás célja: A tárgy célja, hogy a hallgatók megismerjék a büntetés-végrehajtás legfontosabb elméleti és gyakorlati alapkérdéseit, átlássák továbbá a magyar büntetés-végrehajtási szervezetet, valamint képet kapjanak az elítéltek jogairól és kötelezettségeiről.

Tantárgy tartalma:

1.        A büntetés-végrehajtási szervezet felépítése; a végrehajtás rendje és a fogvatartás biztonsága,

2.        A bv. felügyeleti ügyész speciális szerepe,

3.       A fogvatartottak befogadása,

4.       A büntetések végrehajtása, a fogvatartottak elhelyezése és munkáltatása,

5.       A fogvatartottak oktatása, szakképzése és reintegrációja,

6.       A fogvatartottak jogai és kötelezettségei,

7.       A fiatalkorú fogvatartottak büntetés-végrehajtása és a javítóintézeti nevelés végrehajtása,

8.       A kényszerintézkedések végrehajtása,

9.       Intézetlátogatás

Számonkérési és értékelési rendszere:

Követelmények:

A kurzuson való aktív részvétel és szóbeli beszámoló (prezentáció tartása).

A tárgy oktatási nyelve: angol

Beszámoló: a háromfokozatú értékelési rendszer szerint jól megfelelt (5), megfelelt (3), nem felelt meg (1) minősítéssel történik.

Irodalom:

Csongor Herke: Criminal Procedure Law Lecture Notes. University of Pécs Faculty of Law. Pecs, 2018. (E-book)

Krisztina Karsai – Zsolt Szomora: Criminal Law in Hungary. Wolters Kluwer, Budapest
Klára Kerezsi – Miklós Léva

y: Criminology, crime and criminal justice in Hungary. European Journal of Criminology, 2008.

Ajánlott irodalom
Anita Nagy: Release from 'prison' in Hungary. Miskolc, 2015.
Anita Nagy – Dávid Víg: Prisoner resettlement in Hungary. In: Frieder Dünkel – ‎Ineke Pruin – ‎Anette Storgaard – Jonas Weber (szerk): Prisoner resettlement in Europe. New York, 2018.

Nincs megjeleníthető adat