Tárgy neve: Újságírás projektfeladat 2. (Szerkesztőségi munka)
Tárgy kódja: BBNKM42500
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Felelős szervezeti egység: Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Sebestyén Edmond

A kurzus leírása: A tárgy célja a felkészülés a szakirányi képzés folyamatát kísérő és lezáró gyakorlati feladat (ún. projektmunka) elkészítésére. A projektfeladat tanúsítja és ellenőrzi a megszerzett elméleti, illetve gyakorlati tudást, megteremti az egyéni és közösségi feladatok kiválasztásának, megtervezésének, a végrehajtás megszervezésének műhelymunkáját és egyúttal lehetőséget biztosít a felvételi munkákra, különösen az aktuális események felvételére. Az elkészített feladatok az intézet honlapján, valamint a médiumokban bemutatásra kerülnek.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező olvasmányok:

1.       Bernáth László (szerk.): Új Műfajismeret. Sajtóház Kiadó, Budapest, 2002, 45-92., 138 – 164., 174 – 198.

2.      Kolosi Péter: 2006 A kereskedelmi televíziózás Magyarországon. Budapest: Corvina Kiadó

3.      Geller, Valerie: A sikeres rádió. T.Bálint Kiadó, Törökbálint, 2010

Ajánlott olvasmányok:

?     Hartai – Muhi: Mozgóképkultúra és médiaismeret 2. Korona, Budapest, 2003, 19 – 29., 141 – 167.

?     Hicketier, Knut: Film- és televízió-elemzés, Krónika Nova, Budapest, 1998, 12-38., 69-73., 117-118., 153-158.

kommunikáció- és médiatudomány BANT-XKM alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév BTK