Pázmány Alumni: interjú Levéli Karolinnal, a BTK egykori hallgatójával

2021.02.23.

Levéli Karolin már több éve egy színjátszó társulat tagja és 7 éven keresztül a Győri Audi ETO KC kézilabda csapatának tagja volt, de egyik sem az ő hivatásának bizonyult. Végül a személyes tapasztalatok és érvek miatt választotta a Pázmányt, ahol kommunikáció- és médiatudomány szakon végzett. Egyetemi évei alatt két helyen is gyakornokoskodott, diplomaszerzés után pedig rögtön elhelyezkedett. Elvégzett egy coach képzést, amelyet hosszú önismereti út előzött meg. Mind szakmailag, mind emberileg szeretne még fejlődni, nagy álma, hogy egyszer egy kis üzlete legyen, ami nagyon Karolinos.

Hogyan lesz valakiből coach?

Ezt egy hosszú önismereti út előzte meg az én esetemben. Úgy gondolom rengeteg munka, tapasztalás kell még ahhoz, hogy bátran coach-nak mondjam magam, de rajta vagyok, szívok magamba minden információt ezzel a hivatással kapcsolatban. Minél fiatalabban szerettem volna elkezdeni megtanulni ezt a csodaszép segítő szakmát, hogy én is minél hamarabb segíteni tudjak a gyakorlatban is.

A színjátszással nem szeretett volna komolyabban foglalkozni és abba az irányba továbbtanulni?

Felvételiztem, de nem vettek fel. Az, hogy utána nem próbáltam meg többször a jelentkezést, számomra jelzés értékkel bírt, hogy nem ez az én utam. A szülővárosomban azóta is tagja vagyok a Theatrum Ad Flexum színjátszó társulatának és mindig nagy örömmel játszunk a közönségnek.

A sportkarrier nem vonzotta? Hiszen az egyetem előtt 7 éven keresztül a Győri Audi ETO KC kézilabda csapatának tagja volt.

Dehogynem. Azóta is az egyik legnagyobb rajongója vagyok a kézilabdának, a csapat minden meccsét követem. Felismertem azt a tényt, hogy egyszerre kétfelé nem tudok koncentrálni. Megfelelni az iskolai követelményeknek, jól tanulni, mindennap edzésre járni, hétvégén meccset játszani… Maximalista típus vagyok, fontos volt, hogy mindenben jól teljesítsek és egy idő után már nem tudtam. El kellett döntenem a saját magam érdekében, hogy vagy sportra koncentrálok, vagy pedig a tanulásra. Az utóbbi mellett döntöttem.

Kommunikáció- és médiatudomány szakon végzett a Pázmányon. Emlékszik, hogy miért erre a szakra és miért a Pázmányra jelentkezett? Akkoriban mi motiválta leginkább?

Sok-sok ismerősömet, barátomat kérdeztem meg, akik már egyetemre jártak akkor, hogy meséljenek egy-egy egyetemről, képzésről. A személyes tapasztalatok és érvek miatt választottam a Pázmányt.

Milyen emlékezetes élményeket tudna felidézni a pázmányos évekből?

Húúú sok ilyen volt. A legeslegjobbak a KommTáborok voltak, különösképpen, amit mi szerveztünk. Addigra nagyon jó csapat alakult ki és szuper hangulata volt a Balatonnál. Szakmai előadások voltak, borkóstoló, kirándulás. Ezekre a napokra mindig nagy szeretettel gondolok vissza.

Melyik tanárt, módszert, vagy órát, vagy egyetemen szerzett impulzust emelné ki, amely hatással volt Önre?

Nagyon szerettem a tanárainkat, mert mindenkitől tudtunk valami „igazit” tanulni. Dr. Radetzky András tanár urat emelném ki, őt kértem fel, hogy legyen a szakdolgozati konzulensem is, és mindig nagy segítséggel terelgetett az egyetemi éveim alatt. Őt a szakirányunk „apukájának” éreztük, vele egyenrangú párbeszéd alakult ki a tanár-diák viszonylatban, mindig meghallgatta a gondolatainkat. Aki még nagy hatással volt rám és tőle sokat tanultam tőle, az Windhager Ákos tanár úr volt.

Tanulmányaiból mit tudott leginkább hasznosítani? Az egyetemen szerzett ismeretanyag és a kiépült kapcsolatháló máig segítségére tud lenni a karrierjében?

Nagyon gyakorlatias volt a képzés, rengeteget fejlődött a szövegírási készségem, és a kommunikációs gondolkodásmódom. Sok olyan szaktársam van, akivel máig tartom a kapcsolatot és ez nagyon jó érzés.

Hogyan indult a pályája az egyetem elvégzését követően?

Már az egyetemi éveim alatt gyakornokoskodtam két helyen is. Először a Trend FM gazdasági rádiónál voltam szerkesztő és riporter. A másik szakirányomnak megfelelően a Red Lemon Médiánál voltam PR gyakornokként. A diploma után egyből sikerült elhelyezkednem egy cégcsoportnál, ahol marketingesként vagyok részese a kreatív csapatnak.

Coach-ként milyen területtel foglalkozik, milyen területen igyekszik segíteni?

A tavalyi évben végeztem el a képzést, ami life és business területre szakosodik. Emellett folyamatosan fejlesztem magam pl. coaching eszköz tanfolyamokkal. Próbálok minél szélesebb eszköztárral rendelkezni ahhoz, hogy később ezt jól be tudjam építeni a gyakorlatban. Szeretnék mindenképpen a fiatalabb korosztállyal, a médiában és a színházi világban dolgozó emberekkel együttműködni.

A szabadidejét, amikor saját magával szeretne foglalkozni, akkor mivel tölti az időt, hogyan töltődik?

Nagyon szeretek a szabadban lenni, kirándulni. De ugyanígy a sütés, ami még nagyon kikapcsol. Ha pedig még feltöltődésre vágyom, akkor általában párommal és a barátaimmal vagyok, vagy pedig hazamegyek a családomhoz.

Milyen tervei vannak a jövőre nézve?

Mind szakmailag, mind emberileg is szeretnék még sok dologban fejlődni. Nagy álmom egyszer, hogy lesz egy kis üzletem, ami nagyon Karolinos, de hogy milyen jellegű, azt nem árulom még el. �

Mit üzenne, mit tanácsolna a jelenlegi pázmányos hallgatóknak?

Vegyenek részt a programokon, amik remélhetőleg újra lesznek, beszélgessenek egymással sokat, tanuljanak közösen a kemény vizsgákra, menjenek táborba, használják ki az egyetemi éveket közösen csapatként! �

Tanulmányok

2011-2016 Kazinczy Ferenc Gimnázium (Kazinczy Szép Magyar Beszéd verseny- Különdíj 2015)
2016-2019 Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Public Relations szakirány, Nyomtatott és elektronikus újságírás szakirány (Az év PR szakirányos hallgatója díj 2019)
2020 COACHING & LOVE ACADEMY, Life és business coach képzés

Szakmai pálya

Red Lemon Média- PR gyakornok
Trend FM Gazdasági rádió - szerkesztő, riporter
Airport Hotel Budapest**** - marketinges

Hobbi

sütés, kirándulás, barkácsolás  

Készítette: PPKE Kommunikáció/Kemény Mária
Fotó: Levéli Karolin

 

Események

16.
2025. jan.
JAK
Nyílt nap
E1 előadó
24.
2025. jan.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. január
07.
2025. febr.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. február
További események
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe