A mesterséges intelligencia etikai és jogi kihívásai címmel tartott konferenciát a GENEZIS Kiválósági Diákműhely

2024.11.22.

Sikeres konferenciát zárt a Szent II. János Pál Pápa Kutatóközpont Teremtésvédelmi Kutatóintézet @GENEZIS Kiválósági Diákműhelye 2024. november 19-én.

A mesterséges intelligencia etikai és jogi kihívásai című rendezvény megnyitóján Tahyné Kovács Ágnes Ferenc pápa szavait felidézve emlékeztetett, hogy 'azon kell dolgoznunk, hogy az erőszak és a megkülönböztetés logikája ne verjen gyökeret az ilyen eszközök előállításában és használatában, a legsebezhetőbbek és kirekesztettek kárára. A MI koncepciójának és használatának felelősségteljessé tétele azért szükséges, hogy az emberiség és közös otthonunk védelmének szolgálatába álljon'.

Az Egyetem képviseletében Szabó István rektorhelyettes úr a felfedezés és a feltalálás különbözőségeit elemezve hivatkozott Dr. Roska Tamás szavaira.

Ft. Nyéky Kálmán atya a MI alkamazásiban az emberi elsőbbségre helyezte a hangsúlyt a technokrata jelennel szemben.

Zsedrovics Tamás docens úr tartott előadást a PPKE ITK képviseletében a kutatás legújabb eredményeiről. 

Birher Nándor kán úr az etikai kérdések elemzése előtt rávilágított arra, hogy az ész mindenhatósága helyett a szív elsőbbségére kell hangsúlyt helyezni. Utalt a témában a legutóbbi vatikáni dokumentum tartalmára, a Dilexit Nos-ra (2024) is.

A konferencia többek között az alábbi kérdésekre kereste a választ: Lehet-e etikus egy rendszer? Lehet-e értéksemleges? Hogyan szabályozza az Európai Unió az MI rendeletében az etikai kérdéseket? Mit tartalmaznak egyes MI etikai kódexek?

Kapcsolt galéria

Események

16.
2025. jan.
JAK
Nyílt nap
E1 előadó
24.
2025. jan.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. január
07.
2025. febr.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. február
További események
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe