A Missouri állambeli, Saint Louis-i SLU jogi karával immár több évre visszatekintő, szoros kapcsolata van a JÁK-nak, melyet még Tóth Tihamér korábbi nemzetközi dékánhelyettes épített ki. Az együttműködés keretében évente két oktatót küld ki a Kar a tavaszi szemeszterben szabadon választható kurzust tartani, illetve a US Law program keretében rendszeresen oktatókat is fogad.
Tóth Tihamér még William P. Johnsonnal, a SLU jogi karának korábbi dékánjával építette ki a kétoldalú kapcsolatokat. William P. Johnson azóta már a SLU Madrid Campus rektora, és e minőségében lépett kapcsolatba a JÁK-al. Az SLU Madrid az amerikai anyaegyetemhez hasonlóan jezsuita identitású egyetem.
Idén áprilisban a JÁK-ról utazott egy delegáció Madridba az együttműködési lehetőségek feltárására és a kölcsönös ismerkedés első lépéseként. Mint Láncos Petra Lea, a JÁK külügyekért felelős dékánhelyettese elmondta, sok szó esett a látogatáson a környezetvédelmi képzésük és Pázmány teremtésvédelmi fókuszának, teológiai képzésének közötti kapcsolódási pontokról. Mivel a SLU nem európai egyetem, még nem integrálódott az európai tudományos hálózatokba, hosszú távon a PPKE-nek jó lehetőséget nyújthat ez a kapcsolat arra, hogy elsőként kapcsolják be őket a meglévő kapcsolatrendszereikbe és fő partnerévé válhassanak a SLU Madridnak.
A kapcsolatfelvétel újabb állomásaként Egyetemünkre látogatott William P. Johnson, a Saint Louis University Madridi campusának rektora. Május 15-án a Jog- és Államtudományi Kar Lunchtime Lecture sorozatának keretében tartott előadást, melynek címe Objective Theory of Contract: US Discomfort With Determining Subjective Intent volt. Johnson az amerikai szerződésjog objektív elméletét mutatta be, amely a felek szándékai helyett a külső megnyilvánulásokra helyezi a hangsúlyt. Kiemelte az ezzel kapcsolatos amerikai jogi bizonytalanságokat, különösen a szubjektív szándék értelmezésének nehézségeit. Az előadást élénk szakmai párbeszéd követte, amely gazdagította a résztvevők jogösszehasonlító látásmódját.