Az intézmény részéről Dr. Cserey György dékán, Dr. Csikász-Nagy Attila tudományos és innovációs dékánhelyettes, valamint Dr. Iván Kristóf prodékán fogadták a kormánybiztost. A Kar oktató-kutatói szakmai laborbemutatókkal készültek, hiszen a látogatás célja az intézmény mesterséges intelligenciával kapcsolatos képességeinek és jövőbeli lehetőségeinek feltérképezése volt.
A Pázmány ITK az elmúlt években számos olyan kutatási projektet indított és vitt sikerre, amelyek nemzetközi szinten is figyelemre méltóak. Ilyen például a közelmúltban fejlesztett MI-alapú rendszer, amely a Parkinson-kóros betegek remegésének enyhítését célozza. További jelentős eredmény volt az ITK EyeRider csapatának első helyezése a 2024-es Cybathlon Vision Assistance kategóriájában. A látássérülteket segítő eszközök versenyében a csapat képfeldolgozási problémákat gépi tanulási és mesterséges intelligencián alapuló módszerekkel oldott meg.
A Kar oktatói és kutatói aktívan részt vesznek a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium munkájában, számos projektben ösztöndíjas hallgatók is közreműködnek.
A mesterséges intelligencia területének oktatásában is új távlatokat nyitott a 2023-ban indult Mesterséges Intelligencia Alkalmazásai szakirányú továbbképzés, amely a Pázmány Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara, valamint az Információs Technológiai és Bionikai Kar együttműködésében valósul meg. A képzés célja az MI-alkalmazások interdiszciplináris, technológiai és humán megközelítésű oktatása.
A látogatás megerősítette, hogy a Kar nemcsak technológiai értelemben tartozik az élvonalba, hanem szemléletében is: az oktatás, kutatás és innováció egymást erősítve formálják a jövőt. A mesterséges intelligencia területén elért eredmények pedig hozzájárulhatnak Magyarország tudományos és gazdasági fejlődéséhez egyaránt.