Új egyetemi tanári kinevezések a Pázmányon

2023.09.08.

2023. szeptember 5-én Novák Katalin köztársasági elnök 23 felsőoktatási intézmény 123 új egyetemi tanárának adta át kinevezését a Sándor-palotában, köztük volt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem nyolc oktatója is. 

A PPKE Bölcsészet-és Társadalomtudományi Kar négy oktatója vehette át kinevezését, Dr. Bögre Zsuzsanna, Dr. Domokos György, Dr. Takács Ferenc László, Dr. Tusor Péter.

Dr. Bögre Zsuzsanna az egyetem Elméleti és Történeti Szociológia Tanszékén 1995 óta végez rendszeres oktatási tevékenységet a felsőoktatási intézményben. Hallgatói a TDK-n négy alkalommal I. helyezést, az OTDK-n egy alkalommal I. helyezést értek el, egy további hallgatója az OTDK-n különdíjban részesült. Tíz külföldi és hazai kutatási pályázatot nyert el, 41 tudományos folyóiratcikket publikált, melyekből 7 idegen nyelven jelent meg külföldi kiadású folyóiratban. Nagyszámú hazai és nemzetközi szakmai, tudományos rendezvény szervezésében vett részt, három folyóirat szerkesztőbizottsági tagja.

 

Dr. Domokos György az Olasz Tanszéken 1994 óta lát el rendszeresen oktatói feladatokat. Hallgatói a TDK-n öt alkalommal I. helyezést értek el. Tudományos közleményeinek száma 111, 33 tudományos folyóiratcikket publikált, melyekből hat idegen nyelven jelent meg külföldi kiadású szakfolyóiratban. Vendégoktatóként külföldi egyetemeken rendszeren tart előadásokat. 2011 óta a Vestigia Kutatócsoport vezetője, hazai és külföldi nemzetközi konferenciákon több alkalommal tartott előadást, több folyóirat szerkesztőbizottságának tagja.

 

Dr. Tusor Péter a Történettudományi Intézet Újkori Történeti Tanszékén 1999 óta végzi oktatói feladatait. 2014-ben MTA doktora címet szerzett. Az OTDK-n egy hallgatója II. helyezést ért el. 2015-ben kezdeményezte és jelenleg is működteti a Fraknói Nyári Akadémiát, amely a PPKE BTK diákjain túl más egyetemekről is vonz hallgatóságot. A Fraknói Vilmos Kutatócsoport vezetőjeként egy magyar és két nemzetközi konferenciát szervezett. Tudományos közleményeinek a száma 225. Szerkesztőbizottsági tagja két nemzetközi könyvsorozatnak, egy magyar folyóiratnak.

 

Dr. Takács Ferenc László a BTK Klasszika Filológia Tanszékén 1993 óta végzi munkáját, mely magába foglalja magyar és idegen nyelvű konzultációk, valamint tantermi előadások tartását. Hallgatói az OTDK-n egy I. és két III. helyezést értek el. A Klasszika Filológia Tanszék vezetője. Összes tudományos közleményeinek a száma 162, melyekre 165 (közülük 164 független) hivatkozás történt, 53 tudományos folyóiratcikket publikált. Négy idegen nyelvű és hét magyar nyelvű könyv szerzője, további két idegen és hét magyar nyelvű könyvnek szerkesztője. MTA doktori pályázatát eljárásra bocsátották. A Persius-kommentárok kiadására, illetve újrakiadására vállalkozó kutatócsoport alapítója és vezetője, eddig két kötetben öt kommentárt adtak közre, s jelenleg újabb három kommentár kiadásának az előkészülete folyik. Kezdeményezésére elindult a Scriptorium tehetséggondozó szakkollégiumi program, amely 2017-től egy évente megrendezésre kerülő konferenciával bővült. A Moravcsik Gyula Intézet tudományos munkatársaként fiatal kutatókat mentorál. Tíz hazai pályázatban vett részt, nyolc pályázatban témavezetőként. Jelenleg két NKFIH pályázatban működik közre, melyből az egyiknek témavezetője. Nemzetközi tudományos társaság vezetőségi tagja volt, jelenleg is tagja hét nemzetközi folyóirat szerkesztőbizottságának. Több nemzetközi konferenciát szervezett Magyarországon és külföldön; számos nemzetközi konferencián volt előadó. Lénárd Sándor-díjban részesült. Elnyert ösztöndíjai közül kiemelendő a Herder ösztöndíj, az Osztrák Akadémia ösztöndíja és a Klebelsberg ösztöndíj.

Az Információs Technológiai és Bionikai Karon Cserey György és Gáspári Zoltán vehette át egyetemi tanári kinevezését.

Cserey György az elsők között szerzett PhD fokozatot 2006-ban a PPKE Multidiszciplináris Műszaki Tudományok Doktori Iskolájában (ma: Roska Tamás Műszaki és Természettudományi Doktori Iskola), Roska Tamás professzor témavezetésével.

Fokozatának megszerzése után vendégkutatóként egy évet töltött az Egyesült Államokban, a University of Notre Dame katolikus egyetemen.

2007-tól a Pázmány ITK oktatója, ahol 2009-től docensként oktat robotikai és elektronikai tárgyakat. A hallgatókkal való személyes kapcsolatát kiemelten fontosnak tartja, a csoportos oktatás mellett a PhD és MSc hallgatók személyes témavezetése munkájának egyik fókuszterülete, témavezetésével eddig 6 doktorandusz szerzett PhD fokozatot.

Tudományos kutatását érzékelő robotika területén végzi, munkájával olyan neves ösztöndíjakat nyert el, mint a Bolyai János kutatói ösztöndíj vagy a Magyary Zoltán posztdoktori ösztöndíj.

Munkásságát számos gyakorlati eredmény is fémjelzi, az ITK kutatási eredményeinek hasznosítására két spin-off cég létrehozásában is közreműködött: 2009-ben munkatársaival megalapította a StreamNovation Kft-t, majd 2013-ban az OptoForce Kft-t.

Cserey György és munkatársai nevéhez összesen hét szabadalom kötődik.

Kutatási munkája mellett részt vesz a Pázmány ITK vezetői feladataiban is: 2016-tól 2022-ig a Pázmány ITK innovációs dékánhelyettesének tisztségét töltötte be, majd 2022-ben a Kari Tanács megválasztotta őt a Pázmány ITK dékánjává.

Dékánságának első évében folytatta elődje, Dr. Iván Kristóf hallgatókat támogató munkáját: az ITK Tehetségprogramja tovább erősödött, és megalakult az Info-Bionikai Szakkollégium.

Emellett fontos céljául tűzte ki, hogy a Pázmány ITK emberileg és szakmailag is támogassa felvett hallgatóinkat céljaik elérésében, ezért létrehozta a Karon a Hallgatói Tanácsadó Központot, és oktatói, illetve pszichológusi támogatással megerősítette a Pázmány ITK eddig is méltán híres Mentorprogramját.

 

Gáspári Zoltán az ELTE Szerkezeti Biokémia doktori programjában szerzett doktori fokozatot 2004-ben, a Pázmány Információs Technológiai és Bionikai Karának közösségéhez 2011-ben csatlakozott. Itt megbízást kapott egy önálló szerkezeti biológiai kutatócsoport kiépítésére és vezetésére, amely azóta is a Pázmány ITK egyik legdinamikusabban fejlődő kutató és fejlesztő laboratóriuma.

2011-től docensként bioinformatikai tárgyakat oktat, a hallgatók témavezetését minden képzési szinten nagy odafigyeléssel végzi. Témavezetésével eddig 5 doktorandusz szerzett PhD fokozatot.

Az oktatásért érzett felelősségének és erős szakmai hátterének köszönhetően szakfelelőse lett a Pázmány ITK Molekuláris bionika mérnöki alapképzésének (2017-ben), a BioData Analysis szakirányú továbbképzésének (2019-ben), és a Pázmány ITK új, Bioinformatika MSc képzésének is (2023).

Az ITK-n folytatott szakmai tevékenységén felül Gáspári Zoltán elnökségi tagja a Magyar Bioinformatikai Társaságnak, tagja az Info-bionikai Egyesületnek, a Magyar Biokémiai Egyesületnek, és az MTA Köztestületének is.

Kutatási tevékenységéért két alkalommal is elnyerte az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíját, kutatásai során a Cambridge-i és a Helsinki Egyetemen is dolgozott.

 

A Jog- és Államtudományi Karon összesen két oktató kapott kinevezést, Christián László (Közigazgatási Jogi Tanszék) és Láncos Petra Lea (Európajogi Tanszék).

 

Christián László 2002-től a PPKE JÁK Közigazgatási Jogi Tanszék oktatója. 2002-től a Vám és Pénzügyőrség (majd NAV) hivatásos állományú tagja. 2005-től VPKJP revizor, 2006-tól a VPKJP osztályvezetője.

2009-től a Rendőrtiszti Főiskola Vám és Pénzügyőr Tanszék oktatója, 2010-től 2013-ig ugyanott tanszékvezető helyettesi feladatokat látott el. 2010-ben szerzett doktori fokozatot Karunkon summa cum laude minősítéssel.

 

Láncos Petra Lea, a PPKE JÁK külügyi dékánhelyettese, az Európajogi Tanszék oktatója 2003-ban szerezte diplomáját Karunkon summa cum laude minősítéssel, majd 2004-2007 között doktori tanulmányokat folytatott egyetemünkön, ahol abszolutóriumot kapott. 2012-ben szerzett doktori fokozatot. 2015-ben nyerte el a Herczegh Géza emlékérmet. Európajogi-, versenyjogi-, médiajogi szakjogász, illetve angol jogi és gazdasági szakfordító végzettségekkel is rendelkezik. Összehasonlító jogból LL.M. címet, brit jogból cambridge-i diplomát, illetve két konferenciatolmácsi diplomát szerzett. Az Európai Unió akkreditált, szabadúszó tolmácsa. Jelenleg a bírósági és hatósági tolmácsképzést végzi.

 

Szeretettel gratulálunk kinevezésükhöz!

Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe