MBA képzés indul a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen

2022.05.05.

Idén ősszel 4 féléves közgazdasági MBA (Master of Business Administration), képzés indul a katolikus egyetemen. Ezt jelentették be a május 4-i sajtótájékoztatón. „Régi, már az egyetemünk alapításakor is fennálló szándék első lépése valósul meg most egyetemünk életében az MBA menedzsmentképzés indításával – fenntartónk, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a kormány támogatásával, illetve a program kidolgozójának, Katona Klára habilitált docens asszonynak, a jogi kar keretében működő Heller Farkas Intézet vezetőjének köszönhetően" – hangsúlyozta Kuminetz Géza rektor atya, majd hozzátette: „Reméljük, hogy a közeljövőben a gazdasági képzés további fejlesztésére is sort tudunk keríteni, a gazdaságtudomány teljes vertikumának kiépítésével, katolikus szellemiségű oktatásával és kutatásával."

Rétvári Bence, az EMMI államtitkára bevezetőjében hangsúlyozta: elsősorban nem államtitkárként, országgyűlési képviselőként van jelen, hanem a Makovecz Campus Alapítvány kurátoraként, „amely szorosan együttműködik a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel (PPKE). Közös munkánk gyümölcse, hogy ma bejelenthetjük: Magyarországon az egyházi felsőoktatási intézmények közül elsőként a PPKE-n indul közgazdasági MBA képzés, ami azt jelenti, a legmagasabb fokú üzleti képzés nemcsak világi egyetemeken érhető el Magyarországon."

Katona Klára, a PPKE Jog- és Államtudományi Kar Heller Farkas Intézetének vezetője, a képzés szakfelelőse azt emelte ki, hogy az órákon a hallgatók a törzsanyag ismeretkörein belül módszertani ismereteket, vezetői számvitelt, vállalati pénzügyeket, vállalat-gazdaságtant, valamint marketing-, ellátásilánc-, emberierőforrás-, stratégiai és projektmenedzsment tárgyköröket is elsajátítanak. A gazdasági és menedzsment ismereteken túl a szervezetszociológia, a kommunikáció, a szervezetpszichológia, illetve az üzleti jog is a képzés része lesz. A nemzetközi üzleti környezet és a multinacionális vállalatok működésének bemutatása tovább bővíti a hallgatók látókörét.

A képzés a nappali és levelező tagozaton egyaránt elérhető lesz. A mesterfokozat megszerzéséhez összesen 120 kreditet kell teljesíteni, a képzésben felveendő tanórák száma – 15 héttel számolva – nappali tagozaton 930 óra, levelező munkarendben pedig 324 óra lesz.

A képzés célja olyan közgazdász szakemberek kibocsátása, akik az üzleti élet fontosabb részterületein megszerzett ismereteik birtokában képesek a szervezetek, vállalkozások fennmaradását és fejlődését biztosító stratégiai szemlélet kialakítására. Ehhez kapcsolódott rektor atya következő gondolata: „Nemcsak a jelen, hanem a jövő, a fenntartható jövő is az etikus gazdaságtól, az etikus társadalomtól, a környezettel szemben is etikus magatartástól függ. Az ember erkölcsi tudatának a fejlődése az igazi fejlődés, és minden más fejlődés, így a tudomány, a technológia és a gazdaság fejlődésének is ez a kulcsa."

Komáromi László rektorhelyettes a gyakorlati tudnivalókat ismertette: az ősszel induló képzéshez megfelelő alap-, illetve mesterfokozat szükséges, és a jelentkezőnek rendelkeznie kell a képzési követelményekben felsorolt ismeretek kreditértékeivel. Az őszi kurzusra pótfelvételi eljárás keretében juthatnak be az érdeklődők, tehát július végétől tájékozódhatnak a jelentkezésről. A résztvevők doktori képzésben is folytathatják tanulmányaikat. Komáromi László hangsúlyozta, elsősorban olyan szakembereket várnak, akik már rendelkeznek valamiféle gyakorlattal az említett területen.

Fotó: Merényi Zita/Magyar Kurír

Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe