Rangos nemzetközi elismerés

2022.07.04.

Profformance International Higher Education Teacher Award elismerésben részesült az ITK és a BTK oktatóinak pályázata

Az idei PROFFORMANCE 126 pályázata közül 13 projekt megálmodója Profformance International Higher Education Teacher Award díjban részesült, közöttük Zsedrovits Tamás és Boksay-Pap Emese pályaművei is. A pályázatokat a terület független szakértőiből álló nemzetközi zsűri értékelte. A szempontok között szerepelt a digitalizáció, nemzetközivé válás, befogadás és sokféleség, valamint a fenntarthatóság. A díjátadásra június 16-án került sor Budapesten.

A PROFFORMANCE projekt célja egyrészt a felsőoktatás minőségének javítása az innovatív tanítási módszerek azonosítása és elismerése által, másrészt az oktatók és az intézmények támogatása és együttműködésre ösztönzése. Négy kategóriában lehetett pályázni:

• Hallgatóközpontú tárgyfelépítés
• Innovatív oktatás és tanulás
• Hallgatói tanulás értékelése
• Társadalmi hatás és -küldetés.

Zsedrovits Tamás (ITK), a Személyre szabott értékelés generált gyakorlatokon keresztül, programozási kurzusok esetén (PARTERRE) elnevezésű projektje Juhász János és Györffy Dániel közreműködésével valósult meg. Az oktatók átfogó eszköztárat vezettek be a digitális tananyaghoz és a programozási kurzusokhoz szükséges gyakorlatok generálásához. A projekt keretében egy, Python-szkriptekből és MATLAB live szkriptekből álló folyamatot fejlesztettek ki, ami példákat hoz létre a házi feladatokhoz, valamint a számonkérésekhez és a gyakorlatokhoz. Ezzel a vizsgalapok egyedisége mellett biztosítani lehet az azonos nehézségi szintet, és – nem utolsó sorban – a tanárok számára is egyszerűbbé teszi a hasonló feladatok generálását és Moodle-ba importálását. (A Zsedrovits Tamással készült interjúnk IDE kattintva olvasható.)

Boksay-Pap Emese (BTK) 2016-ban fektette le GAMIREAD elnevezésű projektjének alapjait. Egy olyan didaktikai designról van szó, mely a tájfutás elemeit alkalmazva lehetővé teszi számos tantárgy játékosított oktatását, hogy fenntartsa a hallgatók érdeklődését és tanulási vágyát. A GAMIREAD a fenntarthatóság és takarékosság jegyében, olyan nyílt forráskódú digitális eszközök segítségével lett felépítve, amelyek könnyen hozzáférhetőek a legtöbb oktató számára, és amelyek kezelése rövid időn belül könnyen elsajátítható (pl. Scribus, Canva, Nucleo, Microsoft eszköztár, Google eszköztár). A projekt első díjat nyert hallgatóközpontú tárgyfelépítés kategóriában, illetve a legjobb magyar projekt címet is megkapta.

Szívből gratulálunk a díjazottaknak!

Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe