Sajtóközlemény

2022.09.19.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem gyakorlatorientált képzéseinek infrastrukturális- és készségfejlesztése, RRF-2.1.2-21-2022-00014 pályázati projektjének indulásáról

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem gyakorlatorientált képzéseinek infrastrukturális- és készségfejlesztése, RRF-2.1.2-21-2022-00014 pályázati projektjének indulásáról

 

 

Sajtóközlemény

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem gyakorlatorientált képzéseinek infrastrukturális- és készségfejlesztése, RRF-2.1.2-21-2022-00014 pályázati projektjének indulásáról
/Közzététel dátuma: 2022. 09. 19./

2022. szeptember 1. napján megkezdődött A PPKE gyakorlatorientált képzéseinek infrastrukturális- és készségfejlesztése című pályázati projekt megvalósítása. A 2026. 04. 30. napjáig tartó projektidőszakban - közel 2,273 milliárd forintos támogatási forrásból - az Egyetemen olyan hiánypótló fejlesztések és beszerzések valósulnak meg, amelyek a digitális átállás, illetve a koronavírusjárvány jelentette kihívásoknak való megfeleléshez szükséges infrastrukturális és módszertani hátteret hosszú távon biztosítják majd. A fent nevezett összeg vissza nem térítendő, európai uniós támogatásnak minősül. A projekt a Széchenyi Terv Plusz Program keretében, a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz, mint finanszírozó alapból, valamint hazai központi költségvetési előirányzatból kerül megvalósításra.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem, mint a projekt kedvezményezettjének kifejezett célja, hogy – nemzetközileg is elismert – magas színvonalú oktatási-kutatási tevékenységével, meghatározó szerepet alakítson ki a hazai felsőoktatás rendszerében. Mindezt annak érdekében, hogy az egyetem hallgatói olyan kurrens tudásra tegyenek szert, ami megfelel a 21. század elvárásainak. Az eddigi eredmények megtartásához, illetve továbbfejlesztéséhez folyamatos modernizálásra van szükség mind a képzési szerkezet, illetve az egyes képzések tartalma, mind az oktatási-kutatási tevékenységet támogató adminisztrációs háttér és infrastrukturális környezet tekintetében. Ezen célok elérésében az Egyetemnek az RRF-2.1.2-21 kódszámú felhívás, Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése megnevezésű támogatás adott segítséget.

Az elsősorban az Információs Technológiai és Bionikai Karon, valamint a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon megvalósuló projektben a digitális infrastruktúra fejlesztése, a digitális eszközök beszerzése és telepítése, a felsőoktatási hallgatók és dolgozók digitális készségfejlesztése, valamint a nemzetközi szinten is jegyzett kutatólaboratóriumok fejlesztése, illetve modernizálása egyaránt helyet kap.

A projekt szakmai spektruma igen széleskörű, így a megvalósulás helyszíne a PPKE több kampuszát is érinti. A robotika, labor-automatizáció, mikroszkópia, bioinformatika és gyógyászati biotechnológia mellett olyan gyakorlatorientált humán területek is helyet kaptak benne, mint a pedagógia, régészet, illetve a kommunikáció és médiatudomány.

A projekt keretében fejlesztett digitális kompetenciafejlesztő tananyagok révén a digitális ügyintézés, valamint a személyes és külső körülmények alakulása miatt esetlegesen szükségessé váló távolléti oktatás közötti átállás az Egyetem munkatársai, közel tízezer hallgatója és oktatói számára egyaránt egyszerűbbé válik.

További információ kérhető:
PPKE Kommunikációs Osztály
Sebő-Käfer Csilla osztályvezető (70/512 2200, sajto@ppke.hu)

Események

16.
2025. jan.
JAK
Nyílt nap
E1 előadó
24.
2025. jan.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. január
07.
2025. febr.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. február
További események
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe