Sajtóközlemény

2022.09.19.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem gyakorlatorientált képzéseinek infrastrukturális- és készségfejlesztése, RRF-2.1.2-21-2022-00014 pályázati projektjének indulásáról

 

 

Sajtóközlemény

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem gyakorlatorientált képzéseinek infrastrukturális- és készségfejlesztése, RRF-2.1.2-21-2022-00014 pályázati projektjének indulásáról
/Közzététel dátuma: 2022. 09. 19./

2022. szeptember 1. napján megkezdődött A PPKE gyakorlatorientált képzéseinek infrastrukturális- és készségfejlesztése című pályázati projekt megvalósítása. A 2026. 04. 30. napjáig tartó projektidőszakban - közel 2,273 milliárd forintos támogatási forrásból - az Egyetemen olyan hiánypótló fejlesztések és beszerzések valósulnak meg, amelyek a digitális átállás, illetve a koronavírusjárvány jelentette kihívásoknak való megfeleléshez szükséges infrastrukturális és módszertani hátteret hosszú távon biztosítják majd. A fent nevezett összeg vissza nem térítendő, európai uniós támogatásnak minősül. A projekt a Széchenyi Terv Plusz Program keretében, a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz, mint finanszírozó alapból, valamint hazai központi költségvetési előirányzatból kerül megvalósításra.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem, mint a projekt kedvezményezettjének kifejezett célja, hogy – nemzetközileg is elismert – magas színvonalú oktatási-kutatási tevékenységével, meghatározó szerepet alakítson ki a hazai felsőoktatás rendszerében. Mindezt annak érdekében, hogy az egyetem hallgatói olyan kurrens tudásra tegyenek szert, ami megfelel a 21. század elvárásainak. Az eddigi eredmények megtartásához, illetve továbbfejlesztéséhez folyamatos modernizálásra van szükség mind a képzési szerkezet, illetve az egyes képzések tartalma, mind az oktatási-kutatási tevékenységet támogató adminisztrációs háttér és infrastrukturális környezet tekintetében. Ezen célok elérésében az Egyetemnek az RRF-2.1.2-21 kódszámú felhívás, Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése megnevezésű támogatás adott segítséget.

Az elsősorban az Információs Technológiai és Bionikai Karon, valamint a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon megvalósuló projektben a digitális infrastruktúra fejlesztése, a digitális eszközök beszerzése és telepítése, a felsőoktatási hallgatók és dolgozók digitális készségfejlesztése, valamint a nemzetközi szinten is jegyzett kutatólaboratóriumok fejlesztése, illetve modernizálása egyaránt helyet kap.

A projekt szakmai spektruma igen széleskörű, így a megvalósulás helyszíne a PPKE több kampuszát is érinti. A robotika, labor-automatizáció, mikroszkópia, bioinformatika és gyógyászati biotechnológia mellett olyan gyakorlatorientált humán területek is helyet kaptak benne, mint a pedagógia, régészet, illetve a kommunikáció és médiatudomány.

A projekt keretében fejlesztett digitális kompetenciafejlesztő tananyagok révén a digitális ügyintézés, valamint a személyes és külső körülmények alakulása miatt esetlegesen szükségessé váló távolléti oktatás közötti átállás az Egyetem munkatársai, közel tízezer hallgatója és oktatói számára egyaránt egyszerűbbé válik.

További információ kérhető:
PPKE Kommunikációs Osztály
Sebő-Käfer Csilla osztályvezető (70/512 2200, sajto@ppke.hu)

Események

10.
2024. máj.
PPKE
PPKE ALUMNI TALÁLKOZÓ 2024
További események
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe