Sikerek a minőségbiztosítás terén

2023.06.01.

Az elmúlt években a minőségbiztosítás területén hatalmas előrelépéseket tett az egyetem, amelyért köszönet illeti a Minőségbiztosítási és Jogi Osztály munkatársait, a karok és doktori iskolák minőségbiztosítási bizottságait, oktatóinkat és munkatársainkat. Nélkülük nem sikerülhetett volna azokat a kiváló eredményeket elérni, amelyeket visszajelzésként kaptunk az elmúlt hónapokban a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságtól (MAB) Ezeket a sikereket értük el:

A MAB a felsőoktatási minőségbiztosítás európai sztenderdjei (ESG 2015) alapján 2020. évben értékelte a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen folyó képzés és tudományos kutatás feltételeit. Ez alapján a MAB Testület intézményünket 2026. március 26-ig, 5 évre akkreditálta félidős írásbeli beszámoló megküldése mellett.

A Látogató Bizottság által összeállított jelentés pozitív üzeneteket tartalmazott az egyetem minőségbiztosítási rendszerének működéséről, a vezetői elkötelezettségről, az oktatás színvonaláról, az oktatási tevékenység gazdálkodási és infrastrukturális hátterének biztosításáról, néhány területen pedig fejlesztési javaslatokat fogalmazott meg. Egyetemünk számos intézkedést tett annak érdekében, hogy tovább javítsa az oktatás és kutatás minőségét és az erre szolgáló bizonyítékokat írásbeli jelentésében bemutassa. A beküldött jelentés alapján a MAB tájékoztatta az egyetemet arról, hogy a intézményi írásos beszámoló nyomán tett intézkedéseket elfogadta, és ezzel az intézményakkreditáció hatályát 2026. március 26-ig fenntartja.

Fentieken túl három doktori iskola tekintetében is sikeresen zárult a monitoreljárás. A Jog- és Államtudományi Doktori Iskola, az Irodalomtudományi Doktori Iskola, valamint a Roska Tamás Műszaki és Természettudományi Doktori Iskola monitorjelentését a MAB elfogadta, és ezzel együtt a JÁDI tekintetében 2025. december 18-ig, míg az IDI tekintetében 2026. január 29-ig, a RT MT DI tekintetében 2026. február 26-ig az akkreditációt fenntartja. Mindhárom doktori iskola tekintetében kiemelhetjük, hogy a MAB álláspontja alapján is határozott fejlesztési lépések történtek a minőségbiztosítás területén, amelyek jó alapul szolgálhatnak a jövőben a most megkezdett minőségfejlesztési tevékenységek rendszerszintű kiteljesítéséhez az ESG mentén.

 

Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe