Tantárgy adatlapja
Az angol nyelv- és stílusgyakorlat tárgykörű, négy egymásra épülő elemből álló tantárgycsoport célja, hogy az idegennyelvi készségfejlesztés során a tanuló elérje és áthidalja a középhaladó és a haladó tudásszint közötti küszöböt, és ezáltal képessé váljon a haladó nyelvtudást igénylő országismereti, valamint módszertani kurzusok hallgatására. A stílusgyakorlat-szemináriumok nem nyelvtanközpontú, sokkal inkább kommunikáció-központú foglalkozások, de lehetőség szerint egyenlő hangsúly helyeződik a négy alapvető nyelvi készség, a beszéd, az írás, a hallás utáni szövegértés és az olvasás fejlesztésére. A számonkérés alapja: két témazáró teszt, random szódolgozatok, rendszeres írásbeli házi feladatok, órai részvétel.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
Christine Latham-Koenig, Clive Oxenden, Mike Boyle: English File third edition Intemediate Plus Student's Book with iTutor and Online Skills, Oxford University Press, 2014. ISBN 978-0-19-455829-7
Christine Latham-Koenig, Clive Oxenden, Mike Boyle: English File third edition Intemediate Plus Workbook with Key, Oxford University Press, 2014. ISBN 978-0-19-455811-2
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a) tudása
Idegen nyelvi műveltségi területen magas szintű (C1) idegen nyelvi kompetenciákkal rendelkezik.
Megismeri a tanulmányozott célnyelv kultúráját, történelmét, irodalmát.
b) képességei
Elkötelezett a különböző kultúrák megbecsülése iránt, törekszik az együttműködésre, kölcsönöss&eacu
te;gre, asszertivitásra, segítő kommunikációra.
Képes a tanulmányozott nyelv tanítására, színvonalas, példaadó idegennyelvi kommunikációra.
c) attitűdje
d) autonómiája és felelőssége