Tárgy neve: Az Újszövetség teológiája II.
Tárgy kódja: HXXUSO0009AX
Óraszám: N: 2/0/0, L: 10/0/0
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős kar: HTK
Felelős szervezeti egység: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar
Tárgyfelelős oktató: Dr. Kocsis Imre

A kurzus során az újszövetségi levelek (főképp a páli levelek) teológiai mondanivalóját tekintjük át, különös tekintettel a krisztológiára, ekkléziológiára és pneumatológiára. Néhány teológiailag jelentős szövegegység magyarázatára is sor kerül.

Tankönyv

Kocsis Imre, Az üdvösség Igéje. Újszövetségi tanulmányok, SZIT, Budapest 2013.

Ajánlott irodalom

Joseph A. Fitzmyer, Szent Pál teológiája, in Jeromos Bibliakommentár III: Biblikus tanulmányok, Szent Jeromos Katolikus Bibliatársulat, Budapest 2003, 553-603. old.

Joachim Gnilka, Az Újszövetség teológiája, SZIT, Budapest 2007.

Leonhard Goppelt, Az Újszövetség teológiája I-II, Református Zsinati Iroda, Budapest 1992.

Kocsis Imre, „Isten elküldte Fiának Lelkét”. A Szentlélek Pál apostol tanításában, Szent Jeromos Katolikus Bibliatársulat, Budapest 2004.

Székely János, Az Újszövetség teológiája, Szent Jeromos Katolikus Bibliatársulat, Budapest 2003.

Tarjányi Béla, Biblikus teológia. Tanulmányok, Szent Jeromos Bibliatársulat, Budapest 1998.

nemzetközi program HNNX-XNP Nemzetközi program képzése Nappali angol 1 félév HTK