Tantárgy adatlapja
A tárgy elméleti bevezetés az etika tudományába. Tudatosan nem csak alkalmazott etikával foglalkozik, hanem az emberrel, mint a jó és a rossz között különbséget tenni tudó létezővel. A tantárgy során a hallgató megismerkedik a lelkiismeret és a közösség elvárásai fogalmaival, az etika tudományának felosztásával. Körüljárjuk a személyes felelősség kérdését az emberiség jövőjével kapcsolatosan.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
Etika mint normarend Szerkesztette: Birher Nándor
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a) tudás
Ismeri a területre vonatkozó alapvető jogi és etikai kérdéseket.
b) képességei
Képes a szakterületre vonatkozó jogi normák és etikai irányelvek alkalmazásával végezni munkáját.
c) attitűd
Szakmailag magas szinten, tervezetten, minőségi, jogi és etikai szempontokat végrehajtva old meg problémákat hatékonyan, mesterséges intelligencián alapuló szolgáltatásokat alkalmazva.
d) autonómia és felelősség
Önállóan tölt be olyan munkakört, ahol szakmai ismeretére szükség van, és amelyben a teljes problémamegoldó folyamatot kézben tartva, szakmailag felelős módon dolgozik.