Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Kommunikáció- és médiatudomány MA diplomamunka szeminárium
Tárgy kódja: BMNKM88100M
Óraszám: N: 0/4/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 10
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Páprádiné Szilczl Dóra
Tárgyleírás:

A hallgatók számára a kurzus segítséget nyújt a szakdolgozati kutatás koncipiálásában, egyben megismerteti őket a kommunikációs relevanciával bíró tudományos diszkusszió tartalmi és formai kereteivel. A hallgatók egyéni kutatómunkájukhoz módszertani segítséget kapnak, s személyes konzultációk keretében számolnak be szakdolgozatuk alakulásáról, az elvégzett munkáról.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):

Kötelező irodalom:

Blaskó Ágnes – Hamp Gábor: Írás 1.0. Az ötlettől a jól strukturált szövegig. Budapest. Typotex. 2007. ISBN 978-963-9664-65-4

Havasréti József: Tudományos írásmű. Budapest-Pécs. HEFOP Bölcsész Konzorcium. 2006 ISBN 963-9704-30-X

Stokes, Jane: A média és kultúrakutatás gyakorlata. Budapest, Gondolat, 2008. ISBN 978-9636931-22-3

Ajánlott irodalom:

Eco, Umberto: Hogyan írjunk szakdolgozatot? Budapest. Partvonal. 2012. ISBN 978-963-9910-89-8

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:

a) tudása

Ismeri a társadalomtudományi fogalomkészlet minden fontosabb elemét, érti az összefüggéseket, amelyek a társadalom és a társadalmi kommunikáció szaktudományos értelmezésének az alapját képezik.

b) képességei

Képes az elméleti és a gyakorlati munkája során megismert kommunikációs szinteken és színtereken feltárt tények alapos és részletes elemzésére és az eredményekből kibontható összefüggések feltárására.

Szakmai sz&oacut

e;használata során magabiztosan használja a szakma szókincsét, a szakma szaktudományos alapfogalmait, és a rájuk épülő speciális szakszókészlet elemeit.

c) attitűdje

Tudatosan képviseli azon módszereket, amelyekkel saját szakmájában dolgozik, és elfogadja más tudományágak eltérő módszertani sajátosságait.

d) autonómiája és felelőssége

Egy szakmai munkaközösségbe kerülve képes az ottani szakmai elvárásoknak megfelelően összetett feladatok elvégzésére, illetve irányítására.

 

 

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

kommunikáció- és médiatudomány BMNT-XKM mesterképzés (MA/MSc) Nappali magyar 4 félév BTK
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe