Tárgy neve: Nemzetközi tanulmányok BA alapvizsga
Követelmény típus: Alapvizsga
Felelős szervezeti egység: Nemzetközi és Politikatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Jany János

Az alapvizsga a nemzetközi tanulmányok 4 fő területének, a jog, a gazdaságtan, a politikatudomány és a történelem diszciplináinak a szak szempontjából releváns alapfogalmainak ismeretét kéri számon.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):

EGEDY Gergely, Bevezetés a nemzetközi kapcsolatok elméletébe, Budapest, HVG-ORAC, 2007. ISBN 978-963-7490-77-4

Kovács Péter: Nemzetközi közjog, Osiris, Budapest, 2011.

Misz József: A mikroökonómia alapjai, L’Harmattan, 2008.

Misz József: A makroökonómia alapjai, L’Harmattan, 2008.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:

a) tudása

Ismeri a nemzetközi tanulmányok fő tudományágainak alapvető fogalomkészletét.

b) képességei

Képes eligazodni a nemzetközi tanulmányok fogalomrendszerében.

nemzetközi tanulmányok BANT-XNT alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév BTK