Tárgy neve: Óvodai ének-zene pedagógiai tevékenységek
Tárgy kódja: BBNOP05800
Óraszám: N: 2/0/0, L: 0/0/0
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Kovácsné Fódi Krisztina Ágnes

Az általános óvodapedagógiai-zeneelméleti ismeretekhez, a zenei nevelés gyakorlatához megfelelő szakismeret nyújtása, amely a teljes személyiség kibontakoztatásához ad segítséget.

A zenei nevelés helye az esztétikai nevelésben, komplex esztétikai nevelés.

Ismereteket adjon az óvodai ének-zenei nevelés tartalmi, formai, metodikai kérdéseiről, a zenei képességfejlesztés lehetőségeiről.

A jártasság szintjén alakítsa ki a hallgatókban a zenei nevelés tudatos tervezésének igényét, szakszerűségét.

Készítsen fel az óvodai zenei nevelés korszerű kérdéseivel való foglalkozásra, a társadalmi igényeknek való megfelelésre.

Az óvodai énekes – mondókás játékok tanításának folyamata, módszerei, eszközei.

A kisgyermek zenei fejlődése óvoda előtt és után.

Az óvodai zenei nevelés anyaga. A népi játékok személyiségfejlesztő hatása és az énekes anyag kiválasztásának szempontjai.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

-Forrai Katalin: Ének az óvodában. EMB, (Editio Musica Budapest) 2013. (ISBN963 330 032 0)

-Törzsök Béla: Zenehallgatás az óvodában. EMB, 2014. (ISBN976 963 756 4)

-Szarkáné Horváth Valéria: Az óvodai ének-zene foglalkozások módszertana. Budapest, Nemzeti