Tárgy neve: Praxiskísérő szeminárium az alapellátáshoz
Tárgy kódja: BT-SZM-2220
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/10/0
Felelős szervezeti egység: Szociológiai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Rostáné Riez Andrea

A gyakorlati kurzus célja, hogy a terepintézményben szerzett tapasztalatok feldolgozásra kerüljenek és szakmai kontextusba helyeződjenek. A feldolgozó szemináriumok tantermi keretek között zajlanak. Ennek során a hallgató konzultál saját szakmai tapasztalatairól, lehetősége van reflexióra és önreflexióra valamint dilemmák és konklúziók megfogalmazására. A hallgatónak a szakmai szempontokat szem előtt tartva nyílik lehetősége annak kifejezésére, amit a terepen tapasztalt és tanult. A feldolgozó szeminárium egyfajta összegzés, összekapcsolja az elméletben tanultakat a gyakorlat során szerzett tapasztalatokkal.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Andok Ferenc - Tímár Szilvia: Dilemmák a szociális munkában. Esély 2002/4. 85-98. ISSN 0865-0810

style="font-size:10.0pt;font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:HU">Gakovich Dániel: A tehetetlenség lehetséges okai a gyermekjóléti szolgáltatás területén. Esély 2007/3. 84-97.

Kozma Judit (szerk.): Kézikönyv szociális munkásoknak. Budapest, Szociális Szakmai Szövetség, 2006, 13-67. ISBN: 9630602040

Szociális menedzser tudományos szakfolyóirat, Szociális Menedzser Kiadó Iroda, ISSN 1585-809X

szociális menedzser BSLT-XSZM2 szakirányú továbbképzés Levelező magyar 4 félév BTK