Átalános pályázati feltételek Hallgatóknak
- Aktív hallgatói státusz az intézményben alap-, mester-, vagy doktori képzésben az ösztöndíjas időszak alatt (a jelentkezés benyújtásához ez nem feltétel).
- Legalább 2 lezárt félév a kiutazáskor (az előzetes alap- és mester képzést is beleszámítva). Alapképzéses (BA) végzős hallgató a következő tanévre nem pályázhat, DE ha mesterképzéses (MA) lesz szeptembertől, a második félévre már igen.
- Levelező tagozatos hallgatók is pályázhatnak, amennyiben a pályázati feltételeknek megfelelnek, de:
- az elbírálásnál a nappali tagozatos hallgatók élveznek elsőbbséget
- a motivációs levélben ki kell térniük arra, hogyan tudják megoldani a kint tartózkodást az ösztöndíj időtartamára.
- CEEPUS országbeli állampolgárság.
- Nem CEEPUS országok állampolgárai 'Equal Status' dokumentum feltöltésével pályázhatnak (pl. angol nyelvű hallgatói jogviszony igazolás a küldő intézményben).
- Saját állampolgárságával, illetve életvitelszerű tartózkodási helyével megegyező országba nem utazhat.
- Az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása). A CEEPUS ösztöndíjas egyidejűleg nem részesülhet más, közpénzből finanszírozott támogatásban (Erasmus+, Erasmus Mundus, Nemzetközi Visegrádi Alap, Stipendium Hungaricum). Ez alól kivételt képez a Stipendium Hungaricum és a Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogramban részt vevő ösztöndíjasok maximum 30 napig tartó rövid távú (ST vagy STE) mobilitásának támogatása valamely másik CEEPUS országban.
- Az adott hálózat Pázmányos hálózati koordinátorának / partnerkoordinátorának támogatásával; freemover mobilitás esetén legalább két különböző oktató által aláírt Ajánlólevéllel (Letter of Recommendation) és a fogadó intézmény Fogadólevelével tud pályázatot benyújtani.
- Azon PhD hallgatók, akik egyidejűleg oktatóként is alkalmazottak, az online pályázati felületen dönthetnek, hogy hallgatói vagy oktatói státuszban pályáznak, de a pályázatban bemutatott tervezett tevékenységeknek a státusszal összhangban kell lennie.
- Egyéb, a küldő és a fogadó intézmény által támasztott feltételek.
- Az ösztöndíjas periódus egésze hallgatók esetében nem haladhatja meg a 10 hónapot, képzési ciklusonként.
- Egy tanéven belül a kiutazás meghosszabbítható, de ebben az esetben sem szakítható meg az ösztöndíjas időszak. Az eredeti pályázat befejező dátuma közvetlenül az új pályázat kezdő dátumával folytatódik (az ösztöndíjas időszak meghosszabbításához új pályázatot lehet feltölteni, melyre a rendes határidő nem vonatkozik. A pályázat Motivation részében fel kell tüntetni az előző pályázat pontos számát (hatjegyű egyedi azonosító), valamint a hosszabbítás tényét és indoklását.)
- Legalább középfokú angol nyelvtudás, hiszen a CEEPUS Program nyelve és maga a pályázat angol nyelvű.
A pályázás pontos feltételeiről, határidejéről, a jelentkezés módjáról és a benyújtandó dokumentumokról bővebb információk az Aktuális pályázati felhívások menüpontban érhetőek el.
A mobilitás típusai
1. Tanulmányi részképzés (féléváthallgatás) – Student Mobility (S)
- Időtartam: 3 -5 hónap
- Minimum kint tartózkodási idő: teljes hónapok, az utolsó kint töltött hónap legalább 16 nap.
- Tevékenység: a kint tartózkodás alatt kurzusok látogatása, teljesítése és kreditszerzés kötelező.
- A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni:
- Miért szeretne egy szemesztert a partnerintézménynél tölteni, milyen kurzusokat tervez látogatni?
- Melyek a személyes motivációi, céljai?
- Miben fogja a kint szerzett tapasztalat itteni tanulmányait segíteni?
- Hálózaton belül vagy Freemoverként nyújtható be pályázat.
-
A hallgatói mobilitást kiegészítheti:
- laboratóriumi munka
-
szakmai gyakorlat
2. Rövid távú hallgatói mobilitás – Short Term Student mobility (ST)
- Időtartam: 1-2 hónap.
- Minimum kint tartózkodási idő: 1 hónap esetében minimum 21 nap, 2 hónap esetében 1 teljes hónap és 16 nap. Nyári egyetem vagy intenzív kurzus esetén a minimum kint tartózkodási idő 6 nap.
- Tevékenység: diplomamunka- vagy disszertáció készítése, ahhoz kapcsolódó labormunka, illetve nyári egyetem, intenzív kurzus részvétel.
- A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni:
- Diplomamunka vagy disszertációírás esetén: Milyen témában írja a szakdolgozatát? A kint tartózkodás ideje alatt milyen segítséget fog igénybe venni (konzultáció, helyi könyvtár használata, múzeumok, levéltárak? Hogyan segíti elő a kint tartózkodás a szakdolgozatban való előmenetelt?
- Speciális kurzusra/nyári egyetemre való jelentkezés esetén: A kurzus címe, programja, témája. A kurzus időpontja. Miért szeretne részt venni? Miként fog hozzájárulni a részvétel szakmai fejlődéséhez?
- Hálózaton belül vagy Freemoverként nyújtható be pályázat.
3. Csoportos hallgatói szakmai kirándulás - Short Term Excursion (STE)
- Időtartam: minimum 3-5 nap
- Tevékenység: a partner intézmény által szervezett hallgatói kiránduláson való részvétel.
- Kizárólag hálózaton belül nyújtható be pályázat.
- A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni: Miért szeretne részt venni? Miként fog hozzájárulni a kirándulás szakmai fejlődéséhez?
A pályázat benyújtása
A pályázatot minden esetben a központi online jelentkezési felületen (ceepus.info) szükséges, angol nyelven benyújtani.
FONTOS! Hálózaton belüli pályázás esetén a pályázatát először közvetlenül a Kari Nemzetközi Iroda részére is be kell nyújtani. A pályázat elbírálásáról a kari Külügyi Bizottság hoz döntést. Részletek, a pályázati feltételek és a megpályázható helyek megtalálhatóak az Aktuális pályázati felhívások menüpontban. Amennyiben pozitív elbírálásra került a pályázat, regisztrálni szükséges a CEEPUS központi honlapján, ahol angol nyelven töltendő ki a pályázati űrlap.
Freemover mobilitás esetén a küldő intézmény nem pályáztat, a pályázatot közvetlenül a központi online jelentkezési felületen (ceepus.info) szükséges, angol nyelven benyújtani. Kérdés esetén azonban itt is fordulhatnak a kari vagy az intézményi CEEPUS koordinátorhoz a honlapon megadott elérhetőségeken.
A pályázat útja
- Hálózati mobilitás esetén a PPKE szakmai koordinátora elfogadja és nominálja a pályázatot a magyar Nemzeti Iroda felé. Freemover mobilitás esetén a pályázat rögtön a magyar Nemzeti Irodához került.
- Ha a magyar Nemzeti Iroda elfogadja a pályázatot, nominálja a Fogadó országhoz. Hálózati pályázat esetén a Fogadó intézmény és a Fogadó Nemzeti iroda, freemover mobilitás esetén csak a Fogadó Nemzeti Iroda bírálja el a pályázatot.
- A pályázat minden fél általi elfogadása után 'Awarded' státuszba kerül, melyről értesítést küldd a rendszer.
- A pályázó az "Accept" gomb megnyomásával online tudja elfogadni az ösztöndíjat. Ezt a lépést mindenképpen meg kell tenni, ugyanis csak ezt követően fizethető ki az ösztöndíj. A Pályázó az ösztöndíjat a Fogadó intézménytől kapja.
- A Fogadó Nemzeti Iroda kiállítja az ösztöndíjas státuszt igazoló Letter of Award dokumentumot és megküldi a pályázónak, valamint a Fogadó intézménynek.
- FIGYELEM! Utat lemondani, időpontot megváltoztatni csak indokolt esetben lehet. Minden, az ösztöndíjat érintő változásról mielőbb tájékoztatni kell a küldő és a fogadó intézmény CEEPUS koordinátorát.
További kérdés esetén kérem keresse Kollégáinkat elérhetőségeiken.