Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: A modern Kína története és kultúrája
Tárgy kódja: BBNNT06600
Óraszám: N: 2/0/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 3
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Nemzetközi és Politikatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Salát Gergely
Tárgyleírás:

A tanegység célja, hogy a hallgatóknak általános áttekintést nyújtson a hagyományos kínai civilizációról, s felruházza őket mindazokkal az ismeretekkel, amelyek nélkülözhetetlenek a következő évtizedek egyik nagyhatalmának, Kínának a megértésében. A kurzus laza kronologikus rendben tárgyalja a kínai történelmet, gondolkodás- és kultúrtörténetet, a kínai civilizáció vívmányait, a régi és modern kori Kína sajátosságait.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):

Blunden, C.–Elvin, M.: A kínai világ atlasza. Budapest, Helikon, 1995.

Dawson, Raymond: A kínai civilizáció világa. Budapest, Osiris, 2002.

Gernet, Jacques: A kínai civilizáció története. Budapest, Osiris, 2001.

Polonyi Péter: Kína története. (Második, átdolgozott, bővített kiadás). Budapest, Maecenas, 1994.Salát, Gergely: A régi Kína története. Budapest, ELTE Konfuciusz Intézet, 2010.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:

a) tudása

Ismeri a kínai civilizáció alapvető sajátosságait, tisztában van a kínai történelem, nyelv filozófia főbb ismérveivel, és ezek hatásával a mai kínai gondolkodásra.

b) képességei

A hallgató képes lesz eligazodni Kína távoli és közelmúltjának örökségében, és átfogó ismereteit alkalmazni tudja a mai kínai politika, társadalom és kultúra megértéséhez.

 

 

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

Nincs megjeleníthető adat
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe