Képzés adatlapja

Mintatanterv neve: európai és nemzetközi igazgatás
Képzéskód: JMLJ-ENI
Képzési szint: mesterképzés (MA/MSc)
Tagozat: Levelező
Képzési terület / tudományterület: közigazgatási, rendészeti és katonai
Képzés nyelve: magyar
Félévszám: 4 félév
Kreditszám: 120
Felelős kar: JÁK
Képzés célja: A képzés célja olyan szakértők képzése, akik megszerzett ismereteik birtokában képesek a nemzetközi, különösen az európai uniós szervezetek, a hazai külügyi, illetve a magyar központi és helyi közigazgatás megfelelő feladatait ellátni. A végzettek felkészültek tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatására.
Képzésre bejutás feltétele: Jog- és igazgatási képzési terület valamely alapszakos oklevele, vagy más képzési terület oklevele, ha a szak képzési és kimeneti követelményeinek 11. pontjában felsorolt ismeretkörökből korábbi tanulmányai során legalább 60 kreditnyi ismeretet elsajátított. Emellett feltétel még egy idegen nyelvből legalább egy államilag elismert „C” típusú középfokú nyelvvizsga.
európai és nemzetközi igazgatás Szak Kötelező tárgyak (európai és nemzetközi igazgatási szak) JMLJ-ENI JMLJ-ENI_K 2011-01-24
európai és nemzetközi igazgatás Szak Szabadon választható tárgyak (eu. és nk. ig. szak) JMLJ-ENI JMLJ-ENI_SZ 2009-07-20
Mintatanterv neve Letölthető mintatanterv
Kötelező tárgyak (európai és nemzetközi igazgatási szak) JMLJ-ENI