Tárgy neve: Jogi szakcikkek publikálása angol nyelven
Tárgy kódja: JDDO249XA0
Óraszám: N: 0/0/0, L: 10/0/0
Az oktatás nyelve: angol
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: JÁK Doktori Iskola
Tárgyfelelős oktató: Dr. Láncos Petra Lea

Jogi szakcikkek publikálása angol nyelven

Kurzus nyelve: Angol (legalább C1-es szint)

Tartam: 10 óra

Kredit: 4

Előadó: Láncos Petra Lea

Számonkérés és értékelési rendszer: írásbeli beszámoló.

A kurzus célja a tudományos cikkek alapvető elemeinek megvitatása, egészen a tanulmány alapötletének a kidolgozásától a kész szakcikk angol nyelvű szakmai folyóiratba történő leadásáig. A kurzus a következő témákat fogja át: 1) kutatási cél megfogalmazása, absztrakt megírása; 2) szakcikk felépítése, kutatási kérdés, kutatási módszer(ek); 3) kutatási kérdés/konklúzió egyeztetése; források kezelése, kiválasztása; 4) stílus, nyelvezet, regiszter; 5) szakmai lektorálás.

A kurzus résztvevői az előre rendelkezésükre bocsátott cikkgyűjteménnyel dolgoznak. A kurzus végére a résztvevők megismerik a szakcikkek, határozatelemzések főbb elemeit, megtanulják kritikailag elemezni, szakmailag lektorálni más szerzők műveit, megírnak egy angol nyelvű cikket mely egy szakmai folyóiratba publikálásra leadható.

Kötelező irodalom:

Reader.

Ajánlott olva

smány:

Stephen Bailey, ‘Academic writing – A handbook for international students’ Routledge 3rd ed (2011).

Jog- és Államtudományi Doktori Iskola képzése JDNÁ-JOGX Doktori képzés (PhD/DLA) (Nftv. 114 (2)) Nappali magyar 8 félév JÁK
Jog- és Államtudományi Doktori Iskola képzése JDLÁ-JOGX Doktori képzés (PhD/DLA) (Nftv. 114 (2)) Levelező magyar 8 félév JÁK