A Pázmány Péter Katolikus Egyetem képviselői kárpátaljai iskolákba látogattak

2024.10.18.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) küldöttsége október 8. és 10. között Kárpátalján tett látogatást. Vincze Krisztián rektorhelyettes, valamint Sebő-Käfer Csilla, az egyetem kommunikációs osztályának osztályvezetője négy líceumban tartott előadást.
A PPKE az elmúlt években számos magyarországi középiskolát keresett fel pályaorientációs napok keretében; hol rövidebben, hol hosszabban volt lehetőségük bemutatni az egyetem diákéletét, képzéseit.

Október második hetében Kárpátaljára utazott a pázmányos küldöttség, hogy Nagybereg, Nagydobrony, Munkács és Karácsfalva egyházi líceumaiban is megismertessék a diákokkal, milyen lehetőségeik nyílnak az egyetemen. A négy intézményben több mint száz diákkal tudtak beszélgetni.

A teljes beszámoló a linkre kattintva olvasható el.

magyarkurir.hu – 2024. október 18., péntek | 15:31

13.