Tantárgy adatlapja
A tantárgy célja, hogy utat mutasson a különböző társadalmi jelenségek keresztény értelmezéséhez és a problémák keresztény szellemiségű megoldásához.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
Kötelező irodalom:
Beran Ferenc - Lenhardt Vilmos: Az ember útja. Az Egyház társadalmi tanítása, SZIT, 2012. ISBN 9789632777078
Az Egyház társadalmi tanításának kompendiuma, SZIT, 2007. ISBN 9789633619278
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a) tudása
Ismeri a gondoskodáspolitika általános működési elveit, értékeit, technikáit, különböző modelljeit, finanszírozási mechanizmusait és dilemmáit.
Tisztában van a posztmodern társadalmak kihívásaival, az integráció és globalizáció kérdéseivel.
b) képességei
Képes a gondoskodáspolitika területének tudományos színvonalú kutatására és elemzésére.
Képes a bonyolultabb társadalmi folyamatok átlátására és nyomon követésére.
c) attitűdje
Nyitott a folyamatos tanulásra és szakmai fejlődésre.
Hivatása iránt elkötelezett és motivált.
d) autonómiája és felelőssége
A tevékenységét szabályozó előírásokat és utasításokat pontosan betartja, kötelezettségei megfelelő ellátásáért személyes felelősséget vállal.
Elkötelezett a keresztény értékek és a hivatását jellemző társadalmi normák – különös tekintettel az emberi méltóság és emberi jogok, szabadság, igazság és igazságosság, szociális szeretet, szolidaritás, szubszidiaritás, valamint közjó – mellett.