Tárgy neve: A történelem tantárgy tanításának elmélete és gyakorlata a 6. osztályban
Tárgy kódja: BBNTI27200
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Dr. Kaposi József István

Egyetemes történelem a koraközépkortól a XVIII. sz. végéig.

A magyarság történelme a kezdetektől 1711-ig.

Alakuljon ki a hallgatóban az igény a történettudomány új eredményeinek nyomon követésére, a folyamatos önképzésre; az ennek során nyert új ismeretek alkalmazására az oktatásban.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Az aktuális tankönyvek és NAT ismerete.

Szabó Márta – Kaposi József: Módszerek a források feldolgozásához (Tanulmány a www.tortenelemtanitas.hu történelem-szakmódszertani portálon található.

Kaposi József: A történelem OKTV krónikája – (közel) húsz esztendő a tények és szubjektív emlékezet alapján. In: Kaposi József – Katona András (szerk.): Fortiter et Constanter. A hetvenesztendős Závodszky Géza köszöntése. Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest., 2010., 271-293. p.

Kaposi József: Széljegyzetek a történelemtanítás gyakorlatának alakulásáról. Új Pedagógiai Szemle, 2010. 3-4. 69-92. p.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

a)    tudása

b)    képességei