Tárgy neve: EU Competition Law Case Studies
Tárgy kódja: JOKV461NA0
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/2/0
Az oktatás nyelve: angol, magyar
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: JÁK Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék
Tárgyfelelős oktató: Dr. Tóth Tihamér

Európai versenyjogi esettanulmányok A speciálkollégium célja az érdeklődő hallgatók számára kiemelkedő jelentőségű európai bírósági határozatok elemzése és értelmezése. A résztvevők kapnak egy általános áttekintést az EK Szerződés legfontosabb cikkeiről és egyben néhány érdekfeszítő anyagi és eljárásjogi kérdés is megvilágításra kerül. Az esetek felölelik többek között az alábbi területeket: - Kartellek (versenytársak közötti titkos megállapodások) - Vertikális - értékesítési - hálózatok (mint például továbbeladási ár meghatározása vagy kizárólagos földrajzi felosztás) - Erőfölénnyel való visszaélés (erőfölény fogalma és példák visszaélésre) - Fúziók és felvásárolások (összefonódás fogalma, káros versenyhatások, bizonyítási teher) - Állami támogatások (állami támogatás fogalma, tagállamok kötelezettségei) Munkaképes angol nyelvtudás szükséges. Európajogi, versenyjogi vagy közigazgatási jogi előtanulmányok előnyt jelentenek. A hallgatóknak előre kiosztásra kerül az írott tananyag, amelyet a következő órára fel kell dolgozni.

Nincs megjeleníthető adat