Tárgy neve: Fordító és tolmács MA diplomamunka 3: Diplomamunka és záróvizsga-felkészítés
Tárgy kódja: BMNFT88300M
Óraszám: N: 0/4/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: angol, olasz
Felelős szervezeti egység: Angol-Amerikai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Sohár Anikó Judit

A kurzus célja a hallgatók felkészítése a szakzáró tárgyak sikeres abszolválására, az elvégzett kutatómunka vagy fordító és tolmács tevékenység eredményeinek megfelelő tálalására mind írásban, mind szóban a hétről hétre megvalósítandó, a témavezetővel/témavezetőkkel egyeztetett, személyre szabott feladatok révén. Elérendő kompetenciák: a lényeg kiemelése, érveléstechnika elsajátítása, meggyőző előadás, a fellépés javítása, releváns prezentációs készségek, a lélekjelenlét és improvizációs készség fejlesztése.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező és ajánlott irodalom:

Barzun, Jacques 2001: Simple and Direct. A Rhetoric for Writers. Chicago: University of Chicago Press. ISBN-13: 978-0060937232

Barzun, Jacques – Graff, Henry F. (2002), The Modern Resarcher. 6th ed. New York: Harcourt ISBN-13: 978-0495318705

Eco., Umberto (2005), Hogyan írjunk szakdolgozatot? Budapest, Kairosz, ISBN 963-9137-53-7

Gyurgyák

span> János, Szerzők és szerkesztők kézikönyve, Budapest, Osiris, ISBN 963-389-714-9

Reich Orsolya, Wessely Anna é.n.: Esszéírás. Budapest: ELTE Közgazdaságtudományi Tanszék, MTA Közgazdaságtudományi Intézet, Balassi Kiadó.

fordító és tolmács BMNB-XFT mesterképzés (MA/MSc) Nappali magyar 4 félév BTK