Tárgy neve: Interactions of English-language Cultures
Tárgy kódja: BBNAN23000A
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: angol, magyar
Felelős szervezeti egység: Angol-Amerikai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Schandl Veronika

A tárgy az angol nyelvű kultúrákkal foglalkozó fakultatív modul zárókurzusa, amelynek célja az egykori Brit Birodalom nyomán kifejlődött angol nyelvű kultúrák sokszínű és változatos etnikai, társadalmi, politikai és kulturális összefüggéseinek megvilágítása. A tárgy különféle konkrét esettanulmányokon keresztül vizsgálja az angol nyelvű országok között lezajlott modern kori népmozgásokat és azok széles körű társadalmi és kulturális hatásait; a posztkoloniális angol nyelvű államok alkotmányos, politikai rendszerének és pártstruktúrájának hasonlóságait és különbségeit; a társadalmi és vallási értékrend párhuzamait; a sokrétű irodalmi és kulturális kölcsönhatásokat.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom:

MacLeod, John. The Routledge Companion to Postcolonial Studies. Routledge, 2007. ISBN: 0415324971

Johnson, Robert. British Imperialism. Palgrave Macmillan, 2003. ISBN: 0333947266

Ajánlott irodalom:

Armitage, David – Braddick, Michael J. The British Atlantic World, 1500-1800. Palgrave Macmillan, 2009. ISBN: 9780230202351

yle="margin-left:1.7pt">Parsons, Timothy H. The Second British Empire: In the Crucible of the Twentieth Century. Lanham, MD: Rowman & Littlefield, 2014. ISBN: 9780742520509

Nincs megjeleníthető adat