Tárgy neve: Intézményi megfigyelés módszertana: alapozó
Tárgy kódja: BMNPS88200A
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: angol
Felelős szervezeti egység: Pszichológiai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Urbán Szabolcs

Tantárgy leírása: A tanegység célja, hogy a Terepgyakorlat során szerzett tapasztalatokat a hallgatók szeminárium keretében dolgozzák fel, és integrálják tapasztalataikat a szakirodalmi ismeretekkel.

Kompetenciák: A hallgatók elsajátítják a gyakorlati és elméleti ismeretek integrálásának módját, a gyakorlati ismeretek szakmai feldolgozásának szempontjait, valamint feldolgozzák a gyakorlati problémák szakmai-etikai kérdéseit.

A szeminárium célja, hogy szakmai szupervíziót biztosítson a hallgatóknak a fejlődéspszichológiai terepen (óvoda, iskola, gyermekotthon) végzett megfigyeléses munkájához, a megfigyelések rögzítésének, a jegyzőkönyv készítésének technikájához, és a megfigyelések feldolgozásához.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom:

Bick, E. (2018). Infant observation in psycho-analytic training. In Infant Observation (pp. 17-28). Routledge.

Fawcett, M., & Watson, D. (2016). Learning through child obs

ervation. Jessica Kingsley Publishers.

Ajánlott irodalom:

Fraiberg, S. (1987). Selected Writings of Selma Fraiberg. Ohio State University Press.

Hobart, C., & Frankel, J. (2004). A practical guide to child observation and assessment. Nelson Thornes.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

a)    tudása

A hallgatók az elméleti ismereteiket integrálni tudják a gyakorlati terepen.

Gyakorlati készségeiket alkalmazzák a választott terepen.

Ismerik az adott gyakorlati terület etikai kérdéseit. skills

a)    képességei

- szakmai gyakorlati készségeiket alapfokon tudják alkalmazni intézményi terepen.

/div>

Nincs megjeleníthető adat