Tárgy neve: Mediációs helyzetgyakorlatok
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/30/0
Felelős szervezeti egység: Nemzetközi és Politikatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Szabóné Bánfalvi Katalin

A tantárgy célja, hogy a résztvevők elsajátítsák a mediáció, mint újszerű, alternatív konfliktuskezelési módszer eszközrendszerét, melyet a felmerült konfliktushelyzetek megoldása során hatékonyan tudnak használni, és magas szakmaisággal képesek közvetítői eljárásokat vezetni.

A gyakorlatorientált, tréning bevezeti hallgatókat az alternatív vitarendezés módszerébe. A tapasztalati tanulás során mindenki saját élményt szerezhet a módszerről, fejlesztendő területeiről, erősségeiről.

A tantárgy az elméleti és gyakorlati ismeretek ötvözéséhez, mindennapi alkalmazásához nyújt segítséget.

Kötelező és ajánlott irodalom

Kötelező irodalom :

1. Dr. Barinkai Zsuzsanna-Dr. Bártfai Judit: A mediáció. A közvetítői tevékenység (HVG Orac Lap és Könyvkiadó) Budapest 2003

2. Székely György: Győzelem vesztesek nélkül. Érdekalapú konfliktuskezelési technikák (Konfliktusmegelőző és Kezelő központ) Budapest 1995

3. Roger Fisher, William Ury, Bruce Pattanol: A sikeres tárgyalás alapjai (Bagolyvár Könyvkiadó) Budapest 1998

4. Kertész Tibor Mediáció a gyakorlatban  Bíbor Kiadó , Miskolc 2010

Ajánlott irodalom:

1. Dr. Marshall, B. Rosenberg: Szavak, ablakok vagy falak. Erőszakmentes kommunikáció

Budapest 2001

2. Barcy Magdolna-Szamos Erzsébet: „Mediar